DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ticaret Bakanlığı 22 Şehirde KPSS 70 Puan İle 157 Büro Personeli Alımı

Ticaret Bakanlığı 22 Şehirde KPSS 70 Puan İle 157 Büro Personeli Alımı

Büro personeli alımı 2022 ilanları genelinde Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanmış olan resmi duyurular ile 22 şehirde kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere KPSS 70 puan ile 157 memur alımı yapacak.

ABONE OL
14 Mart 2022 20:49
Ticaret Bakanlığı 22 Şehirde KPSS 70 Puan İle 157 Büro Personeli Alımı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Bakanlığı Büro Personeli Alımı Yapacak

Ticaret bakanlığı tarafından açıklanmış olan güncel kamu personeli alımı ilanları bilgilerinde, 22 şehirde kendi birimleri içinde istihdam edilmek üzere KPSS 70 puan şartı ile beraber 157 daimi büro personeli alımı yapacak.

Ticaret Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Ticaret bakanlığı memur alımı için iş başvurusu yapacak olan adayların En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunu olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Kamu personeli alımı için görev almak isteyenlerin istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme, muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden mezun olmaları ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

Bakanlık personel alımı ilanları için çalışmak isteyenlerin ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS P3 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan alması ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak suretiyle, il bazında yapılan tercih bazında atama yapılacak olan pozisyon sayısını geçmeyecek kadar asıl aday belirlenecektir ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  KPSS'siz Kamu Daimi Büro İşçi Alımı

Adayların KPSS puanının eşit olması halinde; aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olan adaya öncelik verilecektir ve işletim sistemi olarak Microsoft Office programları Word, excel, powerpoint gibi programları iyi derecede kullanıyor olmak.

 

Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı memur alımı

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Bilgileri Nedir?

Son başvuru tarihi 22.3.2022 olarak açıklandı.

İş başvurusu yapmak isteyen adayların aşağıda bulunan link üzerinden online başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzunu İncelemek İçin Tıklayınız

kamupersonelialimi.net haberidir.

Ticaret Bakanlığı İletişim Bilgileri

Ticaret Bakanlığı Söğütözü Yerleşkesi (Merkez Bina) Söğütözü Mah. 2176. Sk. No:63 06530 Çankaya / Ankara

Tel: +90 312 204 75 00

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP