DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TBMM 18 Memur Alımı Yapacağını Duyurdu

TBMM 18 Memur Alımı Yapacağını Duyurdu

TBMM yayınlamış olduğu ilan ile lisans mezunu mezunu adayların başvuru yapabileceği sözleşmeli personel alımı yağacağını duyurdu. Personel alımı sözlü ve uygulamalı sınav ile yapılacaktır. Adayların KPSSP3 Puan türünden 70 puana sahip olması gerekmektedir.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:57
TBMM 18 Memur Alımı Yapacağını Duyurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Büyük Millet Meclisi yayınlamış olduğu ilana göre kamu personeli alımı adaylar Yazılım geliştirme uzmanı, sistem uzmanı, siber güvenlik uzmanı ve network uzmanı olarak istihdam edilecektir. Adaylardan istenen eğitim ve sertifika şartlarını detaylı incelemek gerekmektedir. Aşağıdaki linkte genel ve özel şartlara ulaşabilirsiniz.

Adaylarda aranan genel eğitim şartları 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak KPSSP3 70 puana sahip olmak şartları aranmaktadır.

Yazılım geliştirme uzmanı alımına adayların Kurumsal web tabanlı uygulama geliştirme konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olması .NET Framework, ASP .NET, C#, WPF, MVC konularında bilgi ve tecrübe sahibi olması Restbet gerekmektedir.

Sistem uzmanı alımına adayların Microsoft Hyper-V veya VMware sanallaştırma platformları konusunda tecrübeye sahip olmak, Fiziksel ve sanal sunucu cluster yapılandırma ve yönetimi konusunda tecrübeye sahip olmak şartı vardır.

Siber güvenlik uzmanı alımına adayların Fiziksel ve sanal sunucu cluster yapılandırma ve yönetimi konusunda tecrübeye sahip olmak, İşletim sistemlerine, sistem yöneticisi seviyesinde bilgi sahibi olmak (Linux ve Windows ), Virüs, Malware, Trojan, Spyware, Adware ve Worm gibi zararlılar hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmak şartları aranmaktadır.

Network uzmanı alımına adayların Network Monitoring araçlarının kurulumu ve yönetimi konularında tecrübeye sahip olmak,Kritik sistemleri analiz edebilecek, sistemin iyileştirilmesinde önerilerde bulunabilecek tecrübeye sahip olmak şartı vardır.

Başvurular 24 Aralık 2018 tarihinden itibaren https://www.tbmm.gov.tr/ adresinden 11 Ocak 2019 tarihine kadar iligili adresten indirilecek başvuru formu ve diğer istenen belgeler ile beraber TBMM insan kaynakları başkanlığına şahsen yapılacaktır.

TBMM 18 memur alımı ilan metni için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP