DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tarım Kredi Kooperatifleri 9İl’e 37 Memur Alıyor! Başvuru KPSS 60 Puanla

Tarım Kredi Kooperatifleri 9İl’e 37 Memur Alıyor! Başvuru KPSS 60 Puanla

Tarım Kredi Kooperatiflerinde istihdam edilmek üzere 9 İl’e Kamu Personeli Seçme Sınavı “KPSS” 60 puan ile 37 memur alımı yapılmaktadır. Alımlar ziraat mühendisi ve kooperatif görevlisi olarak yapılmakta olup tüm detaylar…

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:55
Tarım Kredi Kooperatifleri 9İl’e 37 Memur Alıyor! Başvuru KPSS 60 Puanla
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayımlanan ilanlarda ziraat mühendisi ve kooperatif görevlisi alımı olarak istihdam edilmek üzere KPSS puanıyla 37 memur alımı yapılmaktadır. Alım yapılacak İller, İstanbul, Kocaeli, Bartın, Sakarya, Zonguldak, Bolu, Karabük, Yalova, Düzce İllerinde istihdam edileceklerdir. Ziraat mühendisi ve kooperatif görevlisi alımı detayları aşağıda verilmiştir.

Sakarya Bölge Birliği Adaylarda Aranan Genel Şartlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması.

Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olması.

07.10.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, (07.10.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler.

Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir.

Kamu haklarından mahrum bulunmaması.

Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmaması.

Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmesi.

Adaylarda Aranan Özel Şartlar Neler;

Başvuruda bulunacak adayların Tablo I, Tablo II ve Tablo III’de belirtilen özel şartları taşıması gerekmektedir.

Sakarya Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak ve İstanbul ili Anadolu Yakası) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu şartı taşıyan adayların başvuruları ilan tarihi itibariyle son ikamet ettiği ilden alınır. Başvurular adayın ikamet ettiği il bazında; Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi kategorileri olarak ayrı ayrı değerlendirilecektir. Adaylar son ikamet ettiği il dışında başvuru yapamayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  İSBAK İstanbul Bilişim Ve Akıllı Kent Teknolojileri Personel Alımı

Lisans mezunu adayların; ÖSYM tarafından 22 Temmuz 2018 – 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS (Lisans) ve 2019-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması, ayrıca adayların, Tablo I’de belirtilen Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Önlisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 04 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan 2018-KPSS (Önlisans) sınavına girmiş ve KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması,  ayrıca Tablo-II’de belirtilen bölümlerden herhangi birinden mezun olması gerekmektedir.

Ziraat Mühendisi alımı kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar, KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan; Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olmayanlar, 2018-2019 KPSS Lisans sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı ile başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuruda bulunacak adayların; Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgelerinde “Ziraat Mühendisi” unvanına sahip olduklarına dair ibarenin bulunması gerekmektedir.

Mülakat neticesinde başarılı bulunarak göreve başlatılmaları halinde, başlatıldıkları tarihten sonra T.C Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak olan ilk iki Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancılık Sınavından birinde başarılı olmaları ve Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesini Kuruma ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki Ziraat Mühendislerinden sınav sonucunda alacakları Belgeyi Kuruma ibraz edeceğine dair Taahhütname alınacak olup, taahhütnamenin şartlarını yerine getiremeyen adayların iş sözleşmeleri sonlandırılabilecektir.

İlginizi Çekebilir:  İSBAK İstanbul Bilişim Ve Akıllı Kent Teknolojileri Personel Alımı

KPSS’de yüksek puan almak işe başlatılmalarda tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. İlan ve ekinde yer alan iş talep formlarının açıklama bölümünde belirtilen niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

Önlisans mezunu olarak başvuruda bulunan adayların başvurularının geçerli olabilmesi için, Kurumumuza başvuru tarihi itibariyle herhangi bir Lisans programından mezun olmamaları gerekmektedir. Hem Önlisans, hem de Lisans programlarından mezun olan adayların Önlisans mezunu olarak yaptıkları başvurular geçersiz sayılacaktır. Bu durumun daha sonra tespit edilmesi halinde göreve başlatılan adayların iş sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz olarak sonlandırılacaktır.

Ortak ve Personel Çocuklarına İlişkin Kontenjan;

İl bazında alınacak personel sayısının % 20’si oranında (Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi kategorileri ayrı ayrı Tempobet değerlendirilecek) ortak ve personel (eski personel dâhil) çocuklarına kontenjan tanınacaktır. Bu kontenjan kapsamındaki adaylar KPSS puan türüne göre yapılacak genel sıralamaya tabi olmaksızın, kendi aralarında ilgili KPSS puanı ile sıralamaya tabi tutulacaklardır.
Başvuru Şekli ve Süresi Nasıl;

9 Eylül 2019 tarihinde başlayacak olan başvurular şahsen yapılacak olup, son başvuru 20 Eylül 2019 günü saat 18.00’e kadardır. Başvurular, aşağıda irtibat adresi belirtilen Sakarya Bölge Birliği tarafından alınacaktır.
Sakarya Tarım Kredi Kooperatifleri memur alımı detaylarını tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP