DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tarım Kredi Kooperatifleri 5 Şehire 60 Memur Kamu Personeli Alımı

Tarım Kredi Kooperatifleri 5 Şehire 60 Memur Kamu Personeli Alımı

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 60 puan ile 5 şehire 60 memur alımı Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılıyor. Kamu personeli alımında şartlar ve müracaat şekilleri nasıl olacak işte haberin detayları...

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
Tarım Kredi Kooperatifleri 5 Şehire 60 Memur Kamu Personeli Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kamu Personeli Seçme Sınavından 60 puanla 5 şehire 60 memur alımı yapılacaktır. Tarım kredi kooperatifleri 5 şehire personel alımı iş duyuruları yayımladı. Alım müracaat koşulları, şekilleri ve adresleri haber içerisinde verilmiştir. Alımı Aydın, Denizli, İzmir, Manisa ve Muğla şehirlerine yapılmaktadır.

İzmir Bölge Birliğine bağlı ekli tablolarda belirtilen şehirlerde istihdam edilmek üzere Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapılacaktır. 10 Haziran 2019 tarihinde başlayacak olan başvurular bizzat yapılacak olup, son başvuru 21 Haziran 2019 günü saat 18.00’e kadar. Başvurular, aşağıda bağlantı adresi belirtilen İzmir Bölge Birliği tarafından alınacaktır.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar; Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak. Uygar hakları kullanma ehliyetine sahip olmak. 11 Haziran 2019 tarihi bakımından 30 yaşından büyük olmaması 11 Haziran 1989 ve daha sonra doğanlar başvurabilirler. Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak hali hazırda askerlik görevini yapanlar müracaatta bulunabilecek ve imtihana katılabileceklerdir. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Taksirli suçlar hariç, ağır mapus veya altı ay veyahut daha fazla hapis ya da affa uğramış olsalar dahi yağma, hırsızlık, dolandırıcılık, hileli iflas, düzmececilik, zimmet, irtikap, rüşvet gibi yüz kızartıcı veya haysiyet ve şerefi kırıcı fiiller, görevi kötüye kullanma, güveni kötüye kullanma, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma, terör eylemlerine katılma ve bu gibi eylemleri tahrik ve teşvik suçları ile kamunun sıhhatine ve kamu güvenine karşı işlenen suçlardan biriyle karar giymiş olmamak. Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak. Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve koşulsuz kabul etmek.

Adayların özel şartları neler: İzmir Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin müracaatta bulunacak adayın anne, baba veya eşinden rastgele biri Bölge Birliğine bağlı şehirlerin “Aydın, Denizli, İzmir, Manisa ve Muğla” hudutları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu koşulu taşıyan adayların başvuruları duyuru tarihi itibariyle son ikamet ettiği şehirden alınır.

Mesela, 3 sene süresince Aydın’da ikamet eden ancak son 2 aydır İzmir’de ikameti bulunan adayın başvurusu İzmir şehrinden kabul edilecektir.

Başvurular adayın ikamet ettiği şehir bazında; Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi kategorileri olarak ayrı ayrı değerlendirilecektir. Adaylar son ikamet ettiği il dışında başvuru yapamayacaktır.

Lisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 21 Mayıs 2017 – 22 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmış olan 2017  / KPSS Lisans ve 2018 / KPSS Lisans imtihanlarının herhangi birinden KPSS / P3 puan türünden en az 60 puan almış olması, ayrı olarak adayların, Tablo I’de belirtilen Üniversitelerin

Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve Yönetimsel Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara eşitliği Yükseköğretim Heyeti tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl müddetli fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Önlisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 04 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan 2018-KPSS Önlisans imtihanına girmiş ve KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması,  ayrı olarak Tablo-II’debelirtilen bölümlerden rastgele birinden mezun olması gerekmektedir.

Ziraat Mühendisi kategorisinde müracaatta bulunacak adaylardan, Nebat Savunma Ürünleri Bayilik veya Toptancı destur Vesikası olanlar, KPSS koşulu aranmaksızın danışabileceklerdir.

Ziraat Mühendisi kategorisinde müracaatta bulunacak adaylardan; Nebat Savunma Ürünleri Bayilik veya Toptancı destur Vesikası olmayanlar, 2017 / 2018 / KPSS Lisans imtihanlarının rastgele birinden KPSS / P3 puan türünden en az 60 puan almış Makrobet olmak koşulu ile müracaatta bulunabileceklerdir.

Müracaatta bulunacak adayların; Diploma veya Geçici Mezuniyet Vesikalarında “Ziraat Mühendisi” unvanına sahip olduklarına değin ibarenin bulunması gerekmektedir. Mülakat neticesinde başarılı bulunarak göreve başlatılmaları halinde, başlatıldıkları tarihten sonra T.C Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak olan ilk iki Nebat Savunma Ürünleri Bayi veya Toptancılık İmtihanından birinde başarılı olmaları ve Nebat Savunma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Dokümanını Müesseseye ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu vaziyetteki Ziraat Mühendislerinden imtihan neticeninde alacakları Vesikayı Müesseseye ibraz edeceğine konusunda Taahhütname alınacak olup, taahhütnamenin koşullarını yerine getiremeyen adayların iş sözleşmeleri sonlandırılabilecektir.

KPSS’de yüksek puan almak işe başlatılmalarda tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki meblağsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan adaylar bu vaziyetten dolayı bir hak öne süremeyecektir. İlan ve ekinde yer alan iş talep formlarının izah bölümünde belirtilen niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

Önlisans mezunu olarak başvuruda bulunan adayların başvurularının geçerli olabilmesi için, Müessesemize başvuru tarihi itibariyle herhangi bir Lisans programından mezun olmamaları gerekmektedir. Hem Önlisans, hem de Lisans programlarından mezun olan adayların Önlisans mezunu olarak yaptıkları başvurular geçersiz sayılacaktır. Bu vaziyetin daha sonra tespit edilmesi halinde göreve başlatılan adayların iş sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz olarak sonlandırılacaktır.

Tarım Kredi Kooperatifi 60 memur alımı klavuzu tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP