DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tarım Bakanlığı 5 Bin Memur Alımı İçin Kadro İhdası Yapıldı

Tarım Bakanlığı 5 Bin Memur Alımı İçin Kadro İhdası Yapıldı

Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası, adayların uzun süredir beklediği Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bin memur alımı için kadro ihdasının yapıldığını kamuoyu ile paylaştı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:36
Tarım Bakanlığı 5 Bin Memur Alımı İçin Kadro İhdası Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Alımları Onayladı
Tarım ve Orman Bakanlığı Birliği Sendikası (TOÇ-BİR SEN) tarafından sevindiren bir haber geldi. Orman Genel Müdürlüğüne ihdas edilen 5 bin 4B’li kamu personeli alımı için Cumhurbaşkanlığı kararı imzalanmıştır. İmzalanan karar

OGM’ye göndermiştir. 
29 Mart 2019 tarihinde bir TV programına katılan Orman ve Genel Müdürü Dr. Bekir Pakdemirli, OGM bünyesine 5 bin sözleşmeli memur alımı müjdesini vermişti. 1.200 orman mühendisi, 2700 orman muhafaza memuru, 800 memur ve 300 şoför olmak üzere toplamda 5 bin personel alınacaktır. Böylece yoğun iş yükünün azaltılması hedeflenmektedir. Mezun olan gençlere de istihdam imkanı sağlanacaktır.

Bakan Pakdemirli tarafından açıklanan bu alımlar için cumhurbaşkanı oluru beklenmekteydi. Bu olur da alındığına göre en yakın süreçte ilana çıkılması beklenmektedir. 2018 KPSS puanı ile alım yapılacaktır. Adaylar sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olmalıdır. OGM memur ve şoför alımları için yerleştirmeler ÖSYM tarafından yapılacaktır. 

2019 Yılı Sona Ermeden İlana Çıkılmalıdır
OGM 5 bin memur alımı için kadro ihdası yapılmış ve gereken Cumhurbaşkanı onayı da alınmıştır. Bundan sonraki süreçte yapılması gereken bir an önce ilana çıkılmasıdır. Çünkü bürokratik süreç zaten uzundur. Bakan Pakdemirli’nin alımları kamuoyu ile paylaşmasından itibaren 5 ay sonra cumhurbaşkanı onayı alınabilmiştir. Bundan sonra ilana çıkılması, başvuruların kabul edilmesi, listenin yayınlanması ve sözlü sınav yapılması aşamaları adayları beklemektedir.

Tüm bu süreç tamamlandıktan sonra bir de aylarca süren güvenlik soruşturması sonucu beklenecektir. Bu sonuç da geldikten sonra nihai liste yayınlanacaktır.

Görüldüğü üzere personel alım süreci oldukça yoğun ve uzundur. Zaten uzunca bir süredir bu alımın yapılmasını bekleyen adaylar daha fazla bekletilmemelidir. Beklenen ilana en erken sürede çıkılmalıdır. 2019 yılı Pasgol sona ermeden bu ilana çıkılması halinde bile alımlar 2020’ye kadar ancak tamamlanacaktır. Bu yüzden OGM’nin ivedi davranmasını umuyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP