DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine 1000 Personel Alımı Yapılacak

Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine 1000 Personel Alımı Yapılacak

Aile Bakanlığı 2019 yılları içerisinde yapılmış olan personel ve işçi alımlarında boş kalmakta olan personel ve işçi kadrolarına yeniden personel ve Taşra birimlerinde çalıştırılmak üzere 1000 Personel alımı ve işçi alımı süreci başlamış bulunmaktadır.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:25
Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine 1000 Personel Alımı Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine 1000 Personel Alımı Yapılacak

Aile Bakanlığı 2019 yılları içerisinde yapılmış olan personel ve işçi alımlarında boş kalmakta olan personel ve işçi kadrolarına yeniden personel ve işçi ataması yapacak. Türkiye genelinde birçok farklı şehirde bulunan İl Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine ve Taşra birimlerinde çalıştırılmak üzere 1000 Personel alımı ve işçi alımı süreci başlamış bulunmaktadır.

Türkiye genelinde birçok farklı şehrimizde ve binlerce ilçelerde Kamu ve kurum ve kuruluşları için yapılması planlanmakta olan personel alımı ve işçi alımı iş ilanlarından bir tanesi de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecektir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu personel alımı ve işçi alımı ile ilgili açıklamalarında 2019 yılları içerisinde yapılmakta olan tekrar tercih atama işlemleri yapılmamış olan personel alımlarının ve işçi alımlarının yeniden atamalarının yapılması için gerekli olan çalışmaları başlatmış bulunuyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında istihdam edilecek olan elemanlar İl Sosyal Hizmetler Müdürlüklerinin bünyesinde ve il müdürlükleri ile diğer taşra birimlerinde istihdam edilecektir.

aile ve sosyal 2

AİLE BAKANLIĞI 1000 PERSONEL ALIMLARI

2019-2 KPSS tercihleri esnasında gerçekleşmiş olan personel alımlarında sözleşmeli olarak atamaların sonrasından gerçekleştirilmiş olan 2019-6 atama işlemlerinde mükerrer tercihleri ile atama beklemekte olan adayların kadrolara çok sayıda kişinin atanamamasına neden olmuştu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk yapmış olduğu açıklamalarında 1000 kadronun boşta kaldığını bildirildi.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

Daha önceden kadro ihdası yapılmış olan unvanlar için yeniden KPSS tercihleri ile memur alımı gerçekleşecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 8. maddesi 2. fıkrası ile c bendine göre izinlerin tekrar alınması söz konusu olacak. Bakanlığın açıklamasında 2019-6 atamaları için işlemlerin devam ettiğini de vurguladı.

Yeni tercih işlemlerinde KPSS B grubu puan türü esas alınacak. Boş olan kadronun 10 katı kadar aday yazılı yada sözlü sınava alınacak.

Başvuru yapacak adayların 657 Sayılı DMK’da belirtilen 4.B maddesi şartlarını taşıyor olmaları gerekecek.

Şuan itibari ile hangi kadrolara kaç kişi alınacağı ve hangi şehirlerde kadro açılacağı şuan için kesinlik kazanmış değil.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP