DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı! En Az Lise Mezunları

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı! En Az Lise Mezunları

Milli Savunma Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 2019-3 uzman erbaş alımı yapılacaktır. KPSS şartsız ve en az lise mezunu adaylar 19 ila 30 Eylül tarihleri aralığında başvuru…

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:55
Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı! En Az Lise Mezunları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayımlanan ilana göre MSB Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere uzman erbaş alımı yapılmaktadır. İlgili adayların başvuruları 19 Eylül tarihinde başlayacak olup 30 Eylül 2019 tarihinde son bulacaktır. Alım detaylarında KPSS şartı aranmamaktadır. Yapılan alımlar MSB yönetmeliği Askeri alımlardır.

UZMAN ERBAŞ BAŞVURULARI NASIL;

İlgili adayların başvuruları 19 Eylül tarihinde e-devlet sistemi üzerinde başlayacak olup 30 Eylül 2019 tarihinde sona erecektir. Başvurularda posta, internet aracılığıyla veya şahsen kabul edilmemektedir.

UZMAN ERBAŞ BAŞVURU ŞARTLARI NELER;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

En az lise mezunu olması,

Erkek aday olması,

2019 Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olması,

01 Ocak 1992 ve sonrası doğanlar,

Askerlik hizmetini yapmış veya yapmakta olanlar,

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak 19 Eylül 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar.

Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği sayfa-16’da yer alan UZMAN Erbaş olacaklar İçin Nitelik Belgesi’ni olumlu olarak alması. Bu belgenin (Uzman Erbaş Olur) kanaatli olması gereklidir.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç 3 yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yaşını bitirmemiş olması “01/01/1990 ve daha sonra doğmuş olanlar başvuru yapabilir.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Hatları 4 Daimi Personel Alımı

Sözleşmeli erbaş ve erlerden başvuru yaptığı tarihte sözleşme süresini doldurmuş ve sözleşmesini yenilemeden ayrılmış olanlar için Md.3/c deki yaş şartı uygulanacak. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yasını bitirmemiş olmak 01/01/1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvuruda bulunabilirler.

İkmal Aşçı 30 kişinin şartları; Meslek Liselerinin Aşçı-Aşçılık-Mutfak bölümü mezunu olup askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak veya Meslek Yüksekokullarının Aşçılık bölümü mezunu olup askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olması,

Motorcu 90 kişi için; Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Yara Savunma sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak veya Meslek Yüksekokullarının; Sivil Savunma ve itfaiyecilik bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Şoför 80 kişi için şartlar; Yeni tip sürücü belgelerinde ( CE veya DE ) sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak veya Eski Kingbetting tip sürücü belgelerinde D sınıfı ehliyeti bulunup askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olması.

Kurbağa adam dalıcı belgeli 20 kişi için; Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından onaylanmış en az 2 yıldız dalıcı belgesine sahip olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Kurbağa adam 20 kişi için şartlar; Askerlik hizmetini Kurbağa adam-Dalgıç sınıf-branş-ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı kılavuzu için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP