DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık Bakanlığı Türkiye Genelinde 18.000 Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı Türkiye Genelinde 18.000 Personel Alacak

Sağlık Profesyonelleri Başkanlığını yapmakta olan Aras Ali Altıntaş, yapmış olduğu açıklamalarda Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde bulunan kurumlara 18.000 kamu personeli alımı yapacağını açıkladı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:25
Sağlık Bakanlığı Türkiye Genelinde 18.000 Personel Alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı Türkiye Genelinde 18.000 Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı içerisinde Türkiye genelinde bulunmakta olan devlet hastanelerine kamu personeli alımı hakkında açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalarda sağlık bakanlığı birimlerine 18 bin kamu personeli alımı için yapılan hazırlıkların bitmek üzere olduğu açıklandı. Sağlık Profesyonelleri Başkanlığını yapmakta olan Aras Ali Altıntaş, yapmış olduğu açıklamalarda Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde bulunan kurumlara 18.000 kamu personeli alımı yapacağını açıkladı.

OCAK AYINDA YENİ ALIMLAR YAPILACAK

Sağlık Profesyonelleri Başkanlığını yapmakta olan Aras Ali Altıntaş yapmış olduğu açıklamalarda Ocak aylarında yeni bir alım için hazırlıkların yapılmakta olduğunu açıkladı. Altıntaş yaptığı açıklamalarda belirtilmiş olan alımların genel atama olacak şekilde yapılacağını, Türkiye geneli alımın beklenmekte olduğunu söyledi.

SAĞLIK BAKANLIĞI GÖREVLERİ

663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının teşkilat, görev, yetki ve sorumluluklarını düzenlenmiştir.  Bakanlığın görevi; herkesin bedenî, zihnî ve sosyal bakımdan tam bir iyilik hâli içinde hayatını sürdürmesini sağlamaktır.

Bu kapsamda Bakanlık;

a) Halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi,

b) Teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin yürütülmesi,

c) Uluslararası önemi haiz halk sağlığı risklerinin ülkeye girmesinin önlenmesi,

ç) Sağlık eğitimi ve araştırma faaliyetlerinin geliştirilmesi,

d) Sağlık hizmetlerinde kullanılan ilaçlar, özel ürünler, ulusal ve uluslararası kontrole tâbi maddeler, ilaç üretiminde kullanılan etken ve yardımcı maddeler, kozmetikler ve tıbbî cihazların güvenli ve kaliteli bir şekilde piyasada bulunması, halka ulaştırılması ve fiyatlarının belirlenmesi,

e) İnsan gücünde ve maddî kaynaklarda tasarruf sağlamak ve verimi artırmak, sağlık insan gücünün ülke sathında dengeli dağılımını sağlamak ve bütün paydaşlar arasında işbirliğini gerçekleştirmek suretiyle yurt sathında eşit, kaliteli ve verimli hizmet sunumunun sağlanması,

f) Kamu ve özel hukuk tüzel kişileri ile gerçek kişiler tarafından açılacak sağlık kuruluşlarının ülke sathında planlanması ve yaygınlaştırılması ile ilgili olarak sağlık sistemini yönetir ve politikaları belirler.

Bakanlık bu amaçla;

a) Strateji ve hedefleri belirler, planlama, düzenleme ve koordinasyon yapar.

b) Uluslararası ve sektörler arası işbirliği yapar.

c) Rehberlik, izleme, değerlendirme, teşvik, yönlendirme ve denetleme yapar, müeyyide uygular.

ç) Acil durum ve afet hallerinde sağlık hizmetlerini planlar ve yürütür.

d) Bölgesel farklılıkları gidermeye ve herkesin sağlık hizmetine erişimini sağlamaya yönelik tedbirler alır.

e) İlgili kurum ve kuruluşların insan sağlığını doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen faktörler ve sosyal belirleyicilerle ilgili uygulamalarına ve düzenlemelerine yön verir, bunu teminen gerekli bildirimleri yapar, görüş bildirir ve müeyyide uygular.

f) Görevin ve hizmetin gerektirdiği her türlü tedbiri alı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP