DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık Bakanlığı Mülakattan Vazgeçti Sıra Orman Bakanlığında Adaylar Mülakat olmasın

Sağlık Bakanlığı Mülakattan Vazgeçti Sıra Orman Bakanlığında Adaylar Mülakat olmasın

Sağlık Bakanlığı 12 Bin sözleşmeli sağlık çalışanı kamu personeli alımı Bakanı Koca mülakattan adayların KPSS sıralamasıyla alınacağını duyurdu. OGM 5 Bin personel alımlarında mülakat olmasın KPSS sıralaması olsun, kadro dağılımları ve tüm detaylar…

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
Sağlık Bakanlığı Mülakattan Vazgeçti Sıra Orman Bakanlığında Adaylar Mülakat olmasın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan Üniversite Hastanelerine 12 Bin sözleşmeli sağlık çalışanı kamu Jojobet personeli alımı duyurusuyla beraber birçok iş arayan sağlık personeli adayları mülakat duyurusuyla hakkaniyetli bir alım olmayacağını bununla beraber hayalleri olan bölümlerde iş bulmanın zorlaşacağı yönünde sosyal medya aracılığı ile seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Kocaya ilettiler.

Bunun yanı sıra adaylar sosyal medya aracılığıyla Sanatçı Haluk Leventte ulaşarak sıkıntılarını dile getirilmesi yönünde destek aradılar. Aradığını bulan sağlık personeli adayları 25 Mayıs 2019 tarihinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 12 Bin Sözleşmeli Sağlık personeli alımlarının KPSS sıralamasıyla yapılacağını resmen duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 12 Bin sağlık personeli alımı KPSS sıralamasıyla olacak açıklaması için tıklayınız.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde 5 Bin kamu personeli alımı Orman Genel Müdürlüğünde istihdam edileceği duyurulmuştu. Alımların KPSS ek olarak mülakat yoluyla yapılacağı duyuruldu. Adaylar mülakatın kaldırılmasını ve KPSS sıralaması ile olmasını istemektedirler.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımlarında kadro dağılımları şu şekilde;

2700 Personel Orman Muhafaza Memuru alımı istihdamı,

1200 Mühendis alımı istihdamı,

300 Şoför alımı istihdamı,

800 Düz memur alımı istihdamı,

OGM alımlarında 2018 yılı KPSS puanları sözlü ve uygulamalı sınavdan başarılı adayların istihdamları yapılacak. Bu açıklama ile 5 Bin personel alımını mülakat ile değil KPSS sıralaması ile yapılmasını istemektedirler.

OGM açıklamaları ve haberleri için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP