DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık Bakanlığı KPSS'siz 30 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı KPSS'siz 30 Bin Personel Alımı Yapacak

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS Puanı bulunmayan kişilerinde başvuru işlemi yapması beklenmiş olduğu Sağlık Bakanlığı 30 bin adet personel alımı gerçekleştirilmesi için çalışma başlatıldığı bildirildi.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:50
Sağlık Bakanlığı KPSS'siz 30 Bin Personel Alımı Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı KPSS’siz 30 Bin Personel Alımı Yapacak

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS Puanı bulunmayan kişilerinde başvuru işlemi yapması beklenmiş olduğu Sağlık Bakanlığı 30 bin adet personel alımı gerçekleştirilmesi için çalışma başlatıldığı bildirildi.

TC Sağlık Bakanlığı tarafından 2021 yılı içerisinde yapılması planlanan personel alımı hakkında flaş açıklamalar yapıldı.

Sağlık Profesyonelleri Platformu Başkanı olan Aras Ali Altıntaş,  Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin AYDIN ile yapmış olduğu görüşmesinin detaylarını açıkladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI 30 BİN PERSONEL ALIMI

Alınmış olan son bilgilere göre Sağlık Bakanlığı tarafından 2021 yılı içerisinde 30 bin personel alımı yapılması için çalışma başlattığı açıklandı.

fahrettin koca

SAĞLIK BAKANLIĞININ GÜNDEMİ 4/B

Sağlık Bakanlığı üzerinden yapılmış olan görüşmelere 4b’li personeller ile ilgili olarak gerekli çalışmaların konuşulduğu ve bu personeller ile ilgili olarak bir çalışma başlatıldığı belirtildi. Yapılacak olan çalışmanın kadro mu yoksa 3+1 şeklinde mi olacağı henüz tam olarak netlik kazanmış değil.

ALIM YAPILDIĞI TAKDİRDE BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 – KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 – KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak tüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 – KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

5 – KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 – KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 – KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 – KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 – KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 – KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

5. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. KPSS’siz 30 bin personel ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP