DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Yapılacaktır

Sağlık bakanlığı kamu personeli alımı iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Sağlık Bakanlığı Türkiye’de göçmen sağlığı hizmetlerinin desteklenmesi projesi genelinde Türkiye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere sıhhat projesi için 22 adet personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Göçmen sağlığı hizmetlerinin desteklenmesi projesi ilanı son başvuru tarihi 21.01.2021 olarak açıklanmıştır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin aşağıda bulunan link üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

https://www.saglik.gov.tr/TR,78156/sihhat-2-projesi-kapsaminda-uzman-personel-istihdam-edilecektir.html

sihhat1

sihhat2

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Sağlık bakanlığı Göçmen sağlığı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 – Göçmen sağlığı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 – Göçmen sağlığı ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 – Göçmen sağlığı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 – Göçmen sağlığı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 – Göçmen sağlığı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 – Göçmen sağlığı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 – Göçmen sağlığı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 – Göçmen sağlığı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 – Göçmen sağlığı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Göçmen sağlığı ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Göçmen sağlığı ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Göçmen sağlığı ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Göçmen sağlığı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Göçmen sağlığı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Göçmen sağlığı ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP