DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık Bakanlığı Atama İlanı

Sağlık Bakanlığı Atama İlanı

Sağlık Bakanlığı atama için başvuru ilanı yayımladı. 65-72 yaş aralığında bulunan emekli doktorlar tekrar atanarak istihdam edilebilecek.

ABONE OL
8 Mart 2022 09:00
Sağlık Bakanlığı Atama İlanı
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı Atama

Yayımladığı başvuru ilanı kapsamında Sağlık Bakanlığı atama ile 65-72 yaş aralığında olup, daha önce bakanlık ya da bağlı kuruluşlarında çalışan doktorların yeniden istihdam edecek.

Uzun nöbet saatleri, şiddet, ağır çalışma koşulları ile özlük haklarındaki yetersizler gibi nedenlerden dolayı doktor istihdamı yetersiz kaldı. Sağlık Bakanlığı da 65-72 yaş arası doktorları için atama ilanı açarak emekli doktorları yeniden göreve çağırdı.

Başvuruları 8 Mart günü başlayacak olan ilan Resmi Gazete’de yayımlandı. Atama ilanı başvuruları, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemiyle giriş yapılmak suretiyle yapılacak.

Başvuruda bulunacak olan adaylar, kura takviminde belirtilen tarihler içinde PBS üzerinden başvuru formunu elektronik ortamda doldurup, tercihlerini kaydederek kesinleştireceklerdir. Kesinleştirme işlemi yapıldıktan sonra başvuru bilgileri ile tercihlerde herhangi bir değişiklik yapılamayacaktır.

Tanınan Tercih Hakkı 10

Başvuru yapan adayların, PBS üzerinden açılacak münhal yerleri göz önünde bulundurmak kaydı ile ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla 10 tercih yapma hakkı bulunmaktadır. Tercihlerine yerleşememesi halinde genel kura ile yerleşmek istediğini belirten adaylar ise, boş kalan münhallere genel kura ile yerleştirilecektir.

Adaylardan kura başvurusunda bulunmuş olup başvurusunu iptal ettirmek isteyenler, PBS üzerinden elektronik ortamda, 15-28 Mart tarihleri arasında kura başvurusunu iptal edebilecektir. Kura başvurusunu iptal ettiren adaylar, bu kuraya yeniden başvuru yapamayacak.

İlginizi Çekebilir:  KPSS Şartsız Kamu Belediye Kadrolu Ziraat Mühendisi Alımı

İnceleme sonucu uygun görülmeyen başvurular, ret nedenleri ile beraber tebligat yerine geçmek üzere PBS üzerinden ilan edilecek ve elektronik ortamda itirazlar alınarak neticeleri PBS üzerinden yayımlanacaktır.
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 97’nci maddesindeki süreler, Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında dikkate alınacaktır. Ayrıca bu durumda olanlardan, kura son başvuru tarihi itibari ile engel hallerinin bitimine bir ay kalmış olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Atama tebligatı için, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının kadrolarına yerleşen adayların, başvuruda belirttiği adres esas alınacaktır. Adaylardan kura sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşmiş olanlar, kura sonuçlarının ilanından itibaren bir yıl süre ile tekrar kuraya başvuruda bulunamayacaklar.

Kuraya Kimler Başvurabilecek?

Kura tarihi itibari ile 65 yaşını tamamlamış olup 72 yaşından gün almamış olan ve daha önce Sağlık Bakanlığı ya da bağlı kuruluşlarında çalışmış bulunan tabip ve uzman tabipler ile 65 yaşını bitirmiş olması nedeni ile resen emekli edilip sözleşmeli aile hekimi olarak görevine devam eden tabip ve uzman tabipler kuraya başvurabileceklerdir.

Sağlık Bakanlığı Atama Sonuçları 24 MART Günü İlan Edilecek

Değerlendirilen başvuruların sonuçları PBS üzerinden 24 Mart’ta ilan edilecektir. 31 Mart günü noter tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek kura sonucu “https://yhgm.saglik.gov.tr” internet adresinden ilan edilecektir. kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP