DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 7 Öğretim Görevlisi Alıyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 7 Öğretim Görevlisi Alıyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından çıkılan ilana göre farklı birim ve fakültelerde görev almak üzere akademisyen alımı yapılacağı açıklandı.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:55
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 7 Öğretim Görevlisi Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bilimsel eğitimlerine devam eden ve hem vakıf hem özel hem de devlet üniversitesi olarak çalışmalarını sürdüren akademik çalışma merkezlerinde gerekli görülen kontenjanların tedariki için çalışmalar yapılmaktadır.

Bu eksiklikler akademik personel bazında olduğunda ilgili birimler tarafından hazırlanan ve koşulları belirlenen süreçler dahilinde akademik personel alımı ilanına çıkılmakta olup; ilanların ise YÖK uyumlu ve Rektörlük onaylı olması gerekmektedir.

Yayımlanan son ilanlardan elde edilen bilgilere göre Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde 6 farklı birimde 7 farklı kontenjan ile Venüsbet akademik personel alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Bahsi geçen ilanda her birim ve unvan karşılığında başvuru ve kabul için özel şart yer almakta olup; adayların aşağıda yer alan tabloya ve kılavuza göre başvurularını hazırlaması salık verilmiştir.

Alımların; Rektörlük, Yabancı Diller Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi birimlerinde yapılacağı açıklanmıştır.

Başvuru yapacak olan adaylardan; Rektörlük ve Yabancı Diller Yüksekokulu alımları için evrak hazırlananların ALES’ten Sözel Puan Türünden 70 ve YDS’den de 80 puan alması gerekirken, diğer adayların fakültelerine göre sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere en az 70 ALES ve 50 YDS puanına sahip olmaları gerekmektedir.

Başvurular için son tarih 27.9.2019 olup; adayların şahsen veya posta ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ilgili dekanlıklarına başvurularını teslim etmeleri gerekmektedir.

Alımlar için kadro bilgileri ve açıklamalar aşağıdaki tabloda yer almakta olup; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Akademik Personel Alımı ilan kılavuzuna ulaşabilmek için tıklayınız.

tablo 1

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP