DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Polis Özel Harekat 500 PÖH Alımı! Kılavuzu Yayımlandı

Polis Özel Harekat 500 PÖH Alımı! Kılavuzu Yayımlandı

Yayımlanan Polis Özel Harekat 500 PÖH alım kılavuzunda lise, önlisans ve lisans mezunu KPSS 60-65 puanla alım yapılacağı duyuruldu. İlan kılavuzu ve detayları…

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:55
Polis Özel Harekat 500 PÖH Alımı! Kılavuzu Yayımlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PÖH alımı kılavuzu yayımlanmış olup başvuruda bulunacak ilgili adayların erişimine açılmıştır. Kılavuzda yer alan bilgilere göre başvuracak adayların en az lise mezunu en fazla lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Alım başvurularında talep edilen genel şartlar arasında lise ve önlisans mezunları KPSS 65 puan istenirken, lisans mezunu adaylardan ise 60 puan istenmektedir. PÖH başvuru şartları ve detayları haberimizin devamında.

Bugün yayımlanan ilana göre Polis Akademisi Başkanlığı uhdesinde Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25 Dönem POMEM yetiştirilmek üzere en az lise mezunu olmak üzere önlisans ve lisans mezunu veya yurtdışındaki Yükseköğretim Kurullarınca denkliği kabul edilen adayların başvurularıda alınacaktır. 500 Bayan öğrenci alımı için ilan kılavuzu ektedir.

25. DÖNEM POMEM PÖH ALIM ŞARTLARI;

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2) En az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

3) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının lise mezunları için KPSS P94 puan türünden en az (65), önlisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az (65), 2018 veya 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının lisans mezunları için KPSS P3 puan türünden en az (60) puan almış olması.

4) Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise Kamu Personeli Seçme Sınavlarında yukarıda belirlenen puanların en az % 80’ini almış olmak, (lise mezunları için 2018 yılı KPSS P94 puan türünden en az (52), önlisans mezunları için 2018 yılı KPSS P93 puan türünden en az (52), lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılı KPSS P3 puan türünden en az (48) puan), (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları Baymavi bu kapsamda yer almamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  KPSS Şartsız Kamu Belediye Kadrolu Ziraat Mühendisi Alımı

5) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınav başvurularının başlangıç tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1992 ve 17 Eylül 2001 tarihleri arasında doğmuş olması

6) 162 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olması

7) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmaması

8) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşıması

9) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin

1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmaması.

2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olması.

İlginizi Çekebilir:  KPSS Şartsız Kamu Belediye Kadrolu Ziraat Mühendisi Alımı

3) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olması.

1) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmaması.

2) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmaması.

3) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olması.

4) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması.

Adaylar 17 ila 27 Eylül 2019 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden ön başvurularını yapabilecekleri duyuruldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP