DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MSB En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Askeri Alımlar! Başladı

MSB En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Askeri Alımlar! Başladı

Yayımlanan ilan kılavuzuna göre Milli Savunma Bakanlığı uhdesinde bulunan Kara Kuvvetleri Komutanlığında en az ilkokul mezunu sözleşmeli askeri alımı başvuruları başlamıştır. Tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:52
MSB En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Askeri Alımlar! Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kara Kuvvetleri Komutanlığında istihdam edilmek üzere Milli Savunma Bakanlığı tarafından MSB K.K.K askeri alımı yapmakta olup kimlerin başvuruları kabul edilmektedir. Başvuracak ilgili adaylar için genel şartlar neler, işte tüm detaylarıyla haberimiz ekinde verilmiştir.

Sözleşmeli er alımına Devlet Memurları Kanununun 48 Maddesindeki memur olma şartlarını taşıyanlar başvuruda bulunabilir. Bunun yanı sıra askeri okullardan ilişiğinin kesilmemiş olması, kılavuzda yer alan boy ve kilo şartlarını taşıyanlar, 1 Ocak 1994 ile 31 Aralık 1999 tarih aralığında doğmuş olanların başvuruları kabul edilecektir.

Başvuruda bulunacak ilgili adaylar şahsi şifresi ile e- devlet giriş yaptıktan sonra istenilen askerlik, eğitim ve terhis gibi diğer bilgiler ve belgelerin çıktıları alınarak başvuruda bulunacağı gibi askerliğini tamamlamış olanlar ise askerlik durum belgesinin çıktısını sunabilirler.

Adayların fiziki yeterlilik testi için tek hekimden aile veya kurum hekiminden spor yapmasında sakınca olmadığına dair rapor alınması gerekiyor. Adayların test sırasında sorumluluğu aldığına dair muvafakat yazısı vermeleri gerekmektedir. Sınava katılacak adayların kalem, silgi, kalem tıraş veya sınavda bulunması gereken materyalleri hazır bulundurmaları ve istenilen belgelerle birlikte sınav günü pembe dosya içerisinde yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Başvuru için adaylar güncel iletişim bilgilerini vermeleri MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci-Ankara adresindeki personellerle iletişime geçilmeli ayrıca SMS bilgilendirmeleri yapılacağı duyurulmuştur. İlan kılavuzu aşağıda verilmiş olup ilgilenen veya başvuracak adayların kılavuzu detaylı şekilde incelemeleri gerekmektedir.

MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı askeri alımlar başvuru kılavuzunu tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP