DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Milli Savunma Bakanlığı Farklı Şehirlerde Memur Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı Farklı Şehirlerde Memur Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığından yayımlanan duyuruya göre Millî Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ve  Milli Savunma Üniversitesine kamu personeli alınacaktır. Alınacak personellerin genel ve özel şartları ile kontenjan tablolara haberimizde verilmiş olup tüm detayları haberimizde...

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:57
Milli Savunma Bakanlığı Farklı Şehirlerde Memur Alımı Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Savunma Bakanlığından yayımlanan duyuruya göre Millî Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıkları Ve  Milli Savunma Üniversitesine kamu personeli alınacaktır.  Memur alımı farklı branşlarda olup lise, önlisans ve lisans düzeyinde mezuniyet şartlarını içermektedir.
Başvurularda lisans için KPSS-P3, önlisans için KPSS-P9, lise ve dengi okul mezunları için KPSS-P94 puan türünden hesaplama yapılacaktır. Şehit ve gazi yakınlarına belgelerini ibra etme koşulu ile %10 puan eklemesi yapılacaktır.

Ön başvuruların internet üzerinden yapılması 30 Aralık 2019-31 Ocak 2020 (Saat 17.00’a kadar. Başvuru ve sınavlar için çağrılacak adayların ilan edilmesi 10 Mart 2020’den sonra sınavların icrası (Mülakat/Uygulamalı sınav) https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde müteakiben yayımlanacaktır. Başarılı (Asil ve yedek) adayların ilan edilmesi https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde müteakiben yayımlanacaktır.

1. Millî Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesinde memur olarak istihdam edilmek üzere; “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu” ile “Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” esaslarına göre personel alımı yapılacaktır.

2. İdare gerek gördüğü takdirde alım yapılacak unvanları, kadroları ve illeri değiştirebilecektir. Başvuru süresince adayların ilanda yapılacak güncellemeleri takip etmeleri gerekmektedir.

3. Her adayın sadece bir tercih hakkı bulunmaktadır.

4. Adaylar başvuru şartlarında istenen; diploma (sadece lise mezunu adaylar diplomalarını yükleyecek olup; ön lisans ve lisans mezunu adayların diplomaları YÖK’ten çekilecektir.), ustalık-kalfalık belgesi, pedagojik formasyon belgesi, yabancı üniversitelerden mezun olunması halinde Yükseköğretim Kurulu onaylı denklik belgesi ve bilgisayar sertifikasını sisteme yükleyeceklerdir. Belgelerini yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

İlginizi Çekebilir:  İçişleri Bakanlığı 3546 Mühendis, İşçi Ve Personel Alımı

5. Şehit/Gazi yakınlık belgesini sisteme yüklemeyen adaylara %10 puan eklemesi yapılmayacaktır. (VAZİFE MALULU KABUL EDİLMEYECEKTİR)

6. Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılacaktır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız
Başvuru yapmak için tıklayınız
Güvenlik Soruşturması Formu İçin tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP