DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Milli Savunma Bakanlığı Bay ve Bayan Subay Alımı! Başvuru Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı Bay ve Bayan Subay Alımı! Başvuru Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı uhdesinde bulunan kuvvet komutanlıklarında subay ihtiyacını karşılamak amacı ile dış kaynaktan bay ve bayan subay alımı nasıl yapılır. Subay alımı için başvuru ekranı ve 23 Eylül 2019 tarihinde açıklanan kara kuvvetleri komutanlığı…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:46
Milli Savunma Bakanlığı Bay ve Bayan Subay Alımı! Başvuru Ekranı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MSB Bakanlığı uhdesinde Türk Silahlı Kuvvetleri ( Kuvvet Komutanlıklarında ) teknolojik ve insan gücü ile orduya güç katmak güçlendirme ve iyileştirmeler devam etmektedir. Kuvvet komutanlıkları dış kaynaktan subay alımları devam ediyor. MSB bay ve bayan subay alımı dış kaynaktan alınacak olup alımlara üniversitelerde öğrenimlerini bitirmiş, lisans, yüksek lisans ile doktora mezunları TSK uhdesinde bulunan kuvvet komutanlıklarında subay olarak istihdamları sağlanacaktır. Yayımlanan askeri alımların detayları aşağıda verilmiştir.

Subay alımı başvurusunda bulunmak için aranan şartlardan bir tanesi öğrenim durumu ve KPSS şartı. İlana göre 2018 veya 2019 yıllarında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı, KPSSP3 Lisans Puanı en az 60 olanların başvuruları kabul edileceği açıkla belirtilmiştir. İlandaki öğrenim şartı ise subay sınıflarına göre değişmekle birlikte en az lisans mezunu olunması olarak ilan edilmiştir.

Duyurulan şartlardan bir tanesi de yaş şartıdır. Buna göre Lisans mezunları 27 yaşından, yüksek lisans ve doktora mezunları 32 yaşından büyük olmamalıdır. Tıp eğitiminin uzun sürmesi nedeniyle uzmanlık eğitimini tamamlamış tabiplerden 35 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.

İngilizce ve Almanca Öğretmenliği alımında ise KPSS ÖABT sınavı şartı bulunmaktadır. Buna göre KPSS P121 yani alan sınavından 70 ve üstü alan adayların subay alımı başvuruları kabul edilecektir.

Sınıfı Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Eczacı ve Bando olan adaylardan KPSS şartı aranmazken MSB’nin uygulayacağı Genel Kültür Genel Yetenek sınavı baz alınacaktır. Bu sınavda 50 puandan düşük alan adaylar elenecektir.

İlginizi Çekebilir:  Milas Belediyesi 17 Sürekli Şoför Ve İşçi Alımı

SUBAY ALIMI BAŞVURU EKRANI

Dış kaynaktan subay alımı duyurusu yayımlandıktan sonra adaylar başvuruların nasıl yapılacağını merak etmeye başladı. İlk önce önbaşvuruların yapılacağı ilanda son başvuru tarihi 07 Ekim 2019 saat 23.59’a kadardır. Bu tarihe kadar adaylar, MSB Personel Temini Sistemi olan personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak dış kaynaktan subay alımına başvuru yapabileceklerdir.

MSB bay bayan subay alımı duyurusu için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP