DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Meslek Guruplarında Sınavsız 39 Şehir Personel Alıyor

Meslek Guruplarında Sınavsız 39 Şehir Personel Alıyor

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilana göre 39 Şehir’e en az 15 yaşını doldurmuş Meslek gurupları statüsüne giren vatandaşların eğitimi veya mezuniyeti aranmaksızın personel alımı…

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
Meslek Guruplarında Sınavsız 39 Şehir Personel Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haziran ayına girilmesi ile Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni duyurular da yayımlandı. Duyurularda en dikkat çeken husus imtihansız, eğitim ve mezuniyet koşulunun aranmaması. Türkiye İş Kurumu tarafından verilen Mesleksel ve İşbaşı Eğitim Kurslarından mezun olarak sertifika alan kişiler bu işlere müracaat yapabilecektir.39 değişik şehirde, pek çok pozisyonda iş olanağı mevcuttur. Başvuru yapacak olan adaylar duyuruları yakından inceleyerek, koşulları sağladığından emin olmalıdırlar.

Genel başvuru koşulları arasında İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını doldurmak, patronun Mobilbahis en az ikinci dereceye kadar yakını olması emekli olmaması, programa katılmadan evvelki 1 ayda uzun vadeli sigorta primi ödememiş olması, iş ve meslek danışmanlığı hizmetinden yararlanmış olma, program başlamadan evvelki 3 ayda müracaat yapan patronun çalışanı olmaması gibi kurallar bulunmaktadır.

Ödenecek Miktarlar ise: Mesleksel ve İşbaşı eğitim dâhilinde istihdam edilecek olan kişilere günlük 77,70 TL ödeme yapılacak. Talebelere 58,27 TL ve işsizlik ödeneği alanlara 38,85 TL ödeme yapılacak. Bu ödemeler zaruri giderlere karşılık olarak yapılacak. Geleceğin meslekleri olan alanlardaki katılımcılara 85 TL ödenecektir. Endüstri sektöründeki mesleklere ait programlara katılan kadın katılımcıların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için ayda 400 TL bakım parası ödenecektir. Böylelikle kadınların da istihdama katılması teşvik edilecektir.

81 şehirde bulunan Türkiye İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği vakit başvuru yapılarak iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden yararlanarak programa katılabilirler.

İlginizi Çekebilir:  Milas Belediyesi 17 Sürekli Şoför Ve İşçi Alımı

İş başvurusu eğitimleri için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP