DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzin Aldı. Ankara'ya Memur Alınacak

Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzin Aldı. Ankara'ya Memur Alınacak

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mansur Yavaş arasında gerçekleşen görüşmede Ankara'ya 350 adet zabıta memuru alımı için izin verildiği açıklandı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:22
Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzin Aldı. Ankara'ya Memur Alınacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İzin Aldı. Ankara’ya Memur Alınacak

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mansur Yavaş arasında gerçekleşen görüşmede Ankara’ya 350 adet zabıta memuru alımı için izin verildiği açıklandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE MANSUR YAVAŞ GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş geçtiğimiz günlerde bir görüşme gerçekleştirmişti. Beştepe ‘de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmiş olan görüşmelerde önemli konular konuşuldu.

Ankara belediyesinin sorunları ve gündemi gibi konuları hakkında gerçekleşen görüşmede projeler, açılışlar, yeni yapılacak yollar, şehir hastanesi yolu, metrolar ve spor konuları gündeme gelirken görüşmenin oldukça güzel geçtiği, birçok sorunun çözüme kavuştuğu ve önemli konularda anlaşma sağlandığı öğrenildi.

ZABITA MEMURU ALINACAK

Geçtiğimiz aylarda Ankara Büyükşehir Belediyesi 100 ‘den fazla itfaiye eri alımı yapmıştı. İtfaiye eri alımı sonrası gözler zabıta memuru alımına döndü.

Erdoğan ile Yavaş arasında gerçekleşen görüşmede zabıta memuru alımı da gündeme geldi ve alım sayısı kararlaştırıldı. Edinilen bilgilere göre görüşmede 350 zabıta memuru alınması kararlaştırıldı.

İKAMET ŞARTI OLMAYACAK

Belediyelere yapılan zabıta memuru alımında ikamet şartı aranmamaktadır.

ZABITA ALIMI İÇİN ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1 – Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından www.sakarya.bel.tr temin edilecektir.

2 – Başvuran adayların Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

3 – Başvuracak bay bayan adaylar diploma veyahut mezuniyet belgesinin aslı veyahut noter onaylı örneği gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopileri belediye tarafından tasdik edilebilir

4 – Başvuracak adayların yabancı Okul Mezunları için belirtilmiş olan denklik belgelerinin aslı veyahut noter onaylı örneği gerekmektedir.

5 – Tüm bay ve bayan adayların KPSS sonuç belgelerinin ÖSYM web sitesi üzerinden alınmış olan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı gerekmektedir.

6 – Başvuracak olan erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP