DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Lise Mezunları Dikkat Askerliği Kısa Dönem Yapabilirsiniz

Lise Mezunları Dikkat Askerliği Kısa Dönem Yapabilirsiniz

Meclise Sunulan Teklif ile Nitelikli Lise Mezunları için bir düzenleme bulunduğu ve bu düzenleme ile Meslek Lisesi mezunlarının Nitelik durumuna göre Askerlik hizmet süresi ile ilgi çalışma yapıldığı ve duruma göre askerlik süresi belirleneceği açıklandı.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:57
Lise Mezunları Dikkat Askerliği Kısa Dönem Yapabilirsiniz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Lise mezunu adaylar kısa dönem askerlik yapması için Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede tarafından açıklama yapılarak yapılan düzenleme hakkında bilgi verildi. Meslek lisesi mezunu ve nitelik durumlarına göre askerlik yapmaları konusunda düzenlemeler hakkında teklif sunulduğunu ve inceleme aşamasında olduğunu belirtti.

Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak sorusunun yanıtı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin açıklamalarının ardından sorgulanmaya başladı. Hasan Büyükdede, meslek lisesi mezunlarının kısa dönem askerlik yapabilmeleri için hazırladıkları düzenlemeyi, Milli Savunma Bakanlığı’na sunduklarını ve teklifin değerlendirildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen Türk Savunma Sanayi Zirvesi’nde “Milli Sanayi İçin Nitelikli İnsan Kaynağı” başlıklı oturumda konuşan Megabahis Büyükdede, hem sanayide hem de savunma sanayisinde nitelikli ara eleman kaynağının önemine dikkat çekerek meslek liseli mezunlarına yönelik bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Meslek lisesi mezunlarının askerlik sorunuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’yla temasta olduklarını ifade eden Büyükdede, şunları söyledi`;

Meslek lisesi mezunlarının askerliğinin ötelenmesi ve bu sürecin sonunda da daha kısa dönem askerlik yapabilmelerine yönelik bir düzenleme hazırladık. Milli Savunma Bakanlığı’na sunduk. Komutanlarımız inceliyor. Hatta bizim ilk götürdüğümüz teklif daha başkaydı. 3 yıl işletmelerde sigortalı çalışsınlar, sonrasında da kısa dönem yapsınlar diye teklifte bulunmuştuk. Şimdi tüm bunlar değerlendiriliyor.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP