DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kültür Turizm Bakanlığı Kazı Başkanlıkları! 5 Şehir 200 Personel Alımı

Kültür Turizm Bakanlığı Kazı Başkanlıkları! 5 Şehir 200 Personel Alımı

Kültür Bakanlığı uhdesinde Kazı Başkanlıkları tarafından en az ilkokul mezunu 200 işçi personeli alınacağı ilan edildi. Başvurular başlamış ilgili adayların başvuru şartları…

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:55
Kültür Turizm Bakanlığı Kazı Başkanlıkları! 5 Şehir 200 Personel Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kültür Turizm Bakanlığı Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilanlar doğrultusunda 5 şehirde 200 işçi personel alınacağı ilan edilmiştir. Alınacak personeller Kazı Başkanlıkları uhdesindeki arkeolojik kazı alanları ile antik kentlerde çalıştırılmak üzere istihdam edileceklerdir.

KAZI BAŞKANLIKLARI ŞEHİRLER VE KADRO DAĞILIMI

Kazı Başkanlıkları şehir ve kadro dağılımları; İzmir Kazı Başkanlığında 10 kişi istihdam edilecek, Çanakkale Kazı Başkanlığında 12 kişi istihdam kişi istihdam, Çankırı 12 kişi istihdam, Aydın İlinde 142 kişi alınacak, Muğla ilinde 20 kişi arkeolojik kazı başkanlıklarında 220 işçi istihdam edileceklerdir. Yayımlanan ilana göre başvuruda bulunacak adayların ikamet ediyor olması gerekiyor.

Yayımlanan ilanlara göre alınacaklarda kadro unvanları; Arkeolog, mimar, arkeolojik kaşı işçisi ile sanat tarihçi pozisyonlarda nitelikli ve niteliksiz personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

Kamu haklarından yasaklı olması,

Görevine engel her hangi bir sağlık probleminin bulunmaması,

Esken çalışma koşullarında uyumlu çalışabilmesi,

18 yaşını doldurmuş olması,

Aranan eğitim şartına haiz olması,

Yayımlanan ilanlarda özel şartları taşıyor olması,

BAŞVURULAR NASIL YAPILMAKTA

İlanlar İŞKUR üzerinden yayınlanmıştır ancak başvurular İŞKUR’a değil, bakanlığa ait kazı başkanlıklarına yapılacaktır. Başvurular şahsen alınacak olup, başka yoldan başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuru yapılan pozisyonlar için ilanda yer alan başvuru tarihlerine uymak gerekir. Hepsi için ortak bir başvuru süresi olmadığından adaylar takip etmelidir.

Genellikle son başvuru tarihleri bu ayın sonuna kadardır. Çok sayıda alım yapılan Aydın için 20 Eylül’e kadar başvuru yapmak gerekir.

İlginizi Çekebilir:  İçişleri Bakanlığı 3546 Mühendis, İşçi Ve Personel Alımı

İstihdam edilecek personeller süreli işçi olarak alınacak; Casinovale örneğin/ Aydın NYSA kazı başkanlığı 50 gün için işçi alımı yapmaktadır. Mesai saatleri ise 06:00 ile 14:00 arasında olacak. Tüm ilanlarda bu gibi ayrıntılar yer almaktadır. Personel alımları şehir bazında örnek olarak Çanakkale iş ilanları gibi yayımlanmakta olup detaylı incelemeniz gerekmektedir.

İlanları detaylı incelemek için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP