DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KPSS Kamu Personeli Alımı Tercihi Nasıl Yapılır?

KPSS Kamu Personeli Alımı Tercihi Nasıl Yapılır?

Lisans mezunu, önlisans mezunu ve lise mezunu olanlar için kadrolu memur alımı özelinde mülakatsız olarak KPSS atamaları için başvurular alınmaya başlanmış durumda. KPSS tercihleri nasıl yapılır?

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:38
KPSS Kamu Personeli Alımı Tercihi Nasıl Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KPSS Kamu Personeli Alımı Tercihi Nasıl Yapılır?

Lisans mezunu, önlisans mezunu ve lise mezunu olanlar için kadrolu memur alımı özelinde mülakatsız olarak KPSS atamaları için başvurular alınmaya başlanmış durumda. KPSS tercihleri nasıl yapılır?

1. KPSS 2020/2 Başvuru Sayfası ekranı

ÖSYM kurumunun Aday İşlemleri Sistemleri AİS https://ais.osym.gov.tr/ ana sayfasında yer almakta olan KPSS 2020/2 Tercih butonuna tıklayınız. Diğer taraftan e-Devlet şifresi ile sağ üst köşede bulunan giriş ile direkt giriş yapılabilmekte.

1 24

2. Tercih Yap Butonu ekranı

AİS sitesinde yer almakta olan yukarıdaki KPSS 2020/2 tercih butonuna tıkladıktan hemen sonra gelmiş olan kutucukta TERCİH YAP seçeneğine tıklayınız. Bundan sonra üçüncü aşamaya geçebiliriz.

2 7

3. Sisteme Giriş Ekranı

Sisteme giriş işlemi için birincisi olarak direkt olarak T.C. Kimlik numarasını yazarak ya da şifresi ile veya e-Devlet şifresi ile sağ üst kısımda bulunan kutucuğa tıklanarak yapılabilir.

e-Devlet şifresi ile Kayıt ol seçeneğini kullanarak yine sağ üst köşede kayıt işlemi yapılabilir.

3 5

4. KPSS Tercih Başvurusu Ekranı

AİS sistemine giriş işlemi yapıldıktan sonra başvuru süreci alanında bulunan KPSS 2020/2 tercih’i seçilerek tercih aşaması bölümüne geçilir.

4 1

5. Kadro ve Pozisyon Arama Bölümü Ekranı

Başvurular için tercihlerinizi yapacak olacağınız sıralama ekranı gelir ve daha önceden hazırlamış olduğunuz tercihleri sırası ile bu alanda bulunarak seçilmesi gerekiyor.

5 1

6. Kadro ve Pozisyon Seçim Bölümü Ekranı

Tercih işleminde bulunmak istediğiniz kadro ya da pozisyonu bulunca SEÇ butonuna tıklayarak ilk tercih sıralama kısmına eklenir.

6 1

7. Şartlar ve Nitelikler Bölümü Ekranı

Tercih yapmak istediğiniz kadro ya da pozisyonların nitelik şartları bu bölümde ekrana gelecektir.

Doğru olan seçimlerin yapılması için ve sizin şartlarınıza uygun bulunan kadronun sağında yer almakta olan “Nitelikleri Göster” sağ tıklayarak Aranan Nitelikleri ekranda görebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz pozisyon sizin durumunuza uygun değilse bu işlem onaylanmayacaktır.

7

8. Onay Ekranı Bölümü

Başvuru işlemini yapan Adaylar “Tercihler … tarihinde ÖSYM’ye bildirilmiştir” diye ekrana çıkan yazıyı görmeleri gerekiyor.

Adaylar başvuru işleminde bu aşama bölümüne gelince sayfanın çıktısını yazıcıdan alıp saklamalarında yarar vardır.

8

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – KPSS Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 – KPSS Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 – KPSS Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 – KPSS Kamu Personeli Alımı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 – KPSS Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 – KPSS Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 – KPSS Kamu Personeli Alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 – KPSS Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 – KPSS Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 – KPSS Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP