DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KPSS Dördüncü Atama Sonuçları Açıklandı

KPSS Dördüncü Atama Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı personel alımı için yapılan KPSS 2019/4 tercihlerinin sonuçları açıklandı.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
KPSS Dördüncü Atama Sonuçları Açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Boş Kontenjan Kalmadı
Sağlık Bakanlığı ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu adayların KPSS tercihlerini almıştı. Tercih sonuçları ise 28.08.2019 tarihi itibariyle açıklandı. Yerleştirme sonuçlarına göre boş kontenjan kalmadı. Ortaöğretim mezunu adaylardan 2.243, ön lisans mezunu adaylardan 2.592 ve lisans mezunu adaylardan da 7.165 aday atanmaya hak kazandı. 

Yerleştirme Puanları 
ÖSYM tarafından 2019/4 KPSS yerleştirme sonuçları sayısal verileri paylaşıldı. Bu veriler arasında Canlı Bahis en çok dikkat çekenler ise yerleştirme puanları oldu. Her bir eğitim seviyesi için ayrı ayrı paylaşılan bu tablolara göre ilgili alanlarda en düşük ve en yüksek atama puanları belirlenmiş oldu. Buna göre gelecek sene tercih yapacak adaylar önlerini daha iyi bir şekilde görebilecek ve buna göre tercihlerini yapacaklardır. Bölümlere göre oldukça geniş bir puan skalası olduğunu da ifade etmek gerekir. Zira bazı bölümlerde 90 ile atanmak mümkün olmazken bazılarında bu puan 70’lere kadar düşebilmektedir. 

Adaylar Nasıl Bir Yol İzleyecek?
Yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte atanan adaylar da belirlenmiş oldu. bu aşamadan sonra adaylar kazandıkları kuruma başvuruda bulunacak ve atama işlemlerine başlanacaktır. Adaylar kurumlar tarafından istenen belgeleri istenen zaman dilimi içerisinde teslim etmelidir. Bu konu hakkında kurumların personel işleri ile ilgilenen birimleriyle iletişime geçilebilir ve doğru bilgi alınabilir. Gerekli tüm bilgi ve belgeler eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edildikten sonra atama işlemleri başlayacaktır. 

Atanmaya hak kazanan adaylara güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması da yapılacaktır. Bu soruşturma ve araştırmanın neticesinde herhangi bir sorunu olmayan adaylar görevlerine başlayacaklardır. Sözleşmeli olarak atanan bu personeller sözleşme süresi boyunca tayin hakkına sahip değildir. Eş durumundan dahi tayin hakkı bulunmamaktadır. Ancak sözleşme süresi bittikten sonra tayin hakkı tanınmaktadır. Ayrıca sözleşmeli personeller görevlerinden istifa ettikten sonra 1 yıl süreyle yeniden sözleşmeli statüye atanamamaktadır. Ancak statü değişikliği veya görevde yükselme gibi özel durumların olması gereklidir. bu tür konularda ilgili paylaşımlar sitemizde yapılmaya devam edecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP