DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Karayolları İŞKUR Aracılığı İle İşçi Alımı Yapacak

Karayolları İŞKUR Aracılığı İle İşçi Alımı Yapacak

Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü İŞKUR aracılığı ile engelli ve engelsiz işçi alımı yapacağını duyurdu. Karayolları işçi alımı başvuruları 22-24 Temmuz tarihleri arasında İŞKUR sayfası üzerinden yapılmaktadır.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:16
Karayolları İŞKUR Aracılığı İle İşçi Alımı Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karayolları İŞKUR Aracılığı İle İşçi Alımı Yapacak

Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü İŞKUR aracılığı ile engelli ve engelsiz işçi alımı yapacağını duyurdu. Karayolları işçi alımı başvuruları 22-24 Temmuz tarihleri arasında İŞKUR sayfası üzerinden yapılmaktadır. İşçi alımı için istenilen başvuru şartları ve diğer detaylar haber içeriğinde verilmiştir.

Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfası üzerinden 2 farklı iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un kamu iş ilanları kategorisinde yayınlanan ilana göre, Karayollarına 2’si engelli kadrosuna olmak üzere toplam 3 büro işçisi alımı yapılacaktır.

KARAYOLLARI İŞÇİ ALIIMI BAŞVURUSU

Başvurular 22-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılmaktadır. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

ENGELLİ İŞÇİ BAŞVURU LİNKİ

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005594442&isyeriTuru=Kamu&returnUrl=AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005594442&isyeriTuru=Kamu

ESKİ HÜKÜMLÜ-TMY İŞÇİ OLARAK BAŞVURU LİNKİ

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005594697&isyeriTuru=Kamu&returnUrl=AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005594697&isyeriTuru=Kamu

karayolları isci persone alim1

Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir.

Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki engelli işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak kişilerin EKPSS’ye girmiş olmaları gereklidir.

EKPSS’ye tabi engelli işçi ilanlarına başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçecektir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Hatları 4 Daimi Personel Alımı

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) EKPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) ) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder.

Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır.

Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir.

Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır.

İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Hatları 4 Daimi Personel Alımı

İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır.

İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ESKİ HÜKÜMLÜ-TMY İŞÇİ VE ENGELLİ İŞÇİ OLARAK ALINACAKLARDA ARANACAK ŞARTLAR VE AÇIKLAMALAR:

SÖZLÜ SINAV VEYA MÜLAKAT YAPILACAK ADRES; Etlik Cad. No:39 Dışkapı 06110 ANKARA

karayolları isci persone alim2

1. Engelli Büro İşçisi (Düz İşçi) mesleğindeki talebe başvuru yapmak adına; Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

3. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, Başvuru tarihinden itibaren 18 yaşını doldurmuş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak,?

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Hatları 4 Daimi Personel Alımı

4. Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,

6. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak, (TCK 53/a Maddesi)

7. Askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak (erkek adaylar için),

8. EKPSS sınavına girmiş olmak (Önlisans ve Lisans düzeyindeki talepler için),

9. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

10. Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

11. Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmaması gerekmektedir.

12. Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ihtiyaç duyulan unvana uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

13. Adayların Bolu ili veya ilçelerinde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

14. İşe alınanlar 142,91 TL. çıplak yevmiye ile işe başlatılacaktır, İşe alınacak İşçilerin deneme süresi 60 gün olup; deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesih edilecektir.

15. Sınavda başarılı olan adayların yukarıdaki şartları taşımadıkları sonradan ortaya çıkması durumunda sınavları geçersiz sayılacaktır.

16. Sonuçların açıklanmasından itibaren adaylar tarafından 5 (beş) iş günü içerisinde Sınav Kuruluna itiraz edilebilir. İtirazlar, Sınav Kuruluna ulaştıktan sonra 5 (beş) iş günü içinde karara bağlanır ve ilgililere yazılı olarak bildirilir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP