DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kara, Hava ve Deniz Kuvvetlerine Sözleşmeli Er Alımı Başladı

Kara, Hava ve Deniz Kuvvetlerine Sözleşmeli Er Alımı Başladı

Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılı sözleşmeli er alım ilanı yayınladı. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetlerine Sözleşmeli Er Alımı Başladı

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:13
Kara, Hava ve Deniz Kuvvetlerine Sözleşmeli Er Alımı Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MSB 2020 Sözleşmeli Er Alacak! KKK DKK ve HKK İlanları

Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılı sözleşmeli er alım ilanı yayınladı. MSB Kara, Deniz ve Hava Kuvvet Komutanlıklarına yapılacağı ilan edildi. Başvuru yapacaklar için yaş şartı ile birlikte nasıl başvuru yapılacağı kılavuz halinde sunuldu.

Yayınlanan kılavuz ile birlikte Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılı sözleşmeli er alımı yapılacağı duyuruldu. MSB HKK, DKK ve KKK komutanlıklarına alım gerçekleşiyor. Bu alımlara hangi aday ne şartlarda ve nasıl başvuru yapacağı sunulmuştur. Askeri alımlar olarak adaylara ilan edilmiştir.

En az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabildiği kılavuzda Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe ilişkin genel bilgilere, kimlerin başvuru yapabileceğine, başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağına, seçim aşamaları, değerlendirme ve sınıflandırma faaliyetlerinin nasıl yapılacağına yer verilmiştir.

Sizde en az ilköğretim mezunu olup; Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1995 tarihinden sonra doğanlar). Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1995 tarihi ile 31 Aralık 2000 tarihleri arasında doğanlar) ve diğer başvuru şartlarını taşıyorsanız aşağıda verilen kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyarak Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN

Sözleşmeli erbaş ve er; vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında görev yapan asker kişidir. (1) Sözleşmeli er adayları ön sözleşme yapılarak askeri eğitime alınır.

Askeri eğitimi başarı ile tamamlayanlarla, yetkili komutanlıklarca dört yıldan fazla olmamak kaydıyla en az üç yıllık sözleşme yapılır. Müteakip sözleşmeler, bir yıldan az, üç yıldan fazla olmamak şartıyla azami yedi yıllık hizmet süresi sonuna kadar uzatılabilir. Sözleşmeli erbaş ve erler, sözleşme süreleri sona ermeden sözleşmelerini tek taraflı olarak feshedemezler.

Adaylar, başvurularını aşağıda verilen internet  adresinden  e-devlet  ile  giriş  yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1)belirtilen esaslar dahilinde çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP