DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kamu Üniversitesi En Az İlkokul Sürekli 174 Kamu İşçisi Alımı

Kamu Üniversitesi En Az İlkokul Sürekli 174 Kamu İşçisi Alımı

Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilanda kamu üniversitesi kadrosuna en az ilkokul sürekli 174 kamu işçisi alımı yapılacağı duyuruldu. Trakya Üniversitesi alım şartları ve daha fazlası haberimizde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:12
Kamu Üniversitesi En Az İlkokul Sürekli 174 Kamu İşçisi Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversite kadrosuna Resmi Gazete üzerinden gece vakitlerinde yayımlanan ilanda en az ilkokul mezunu sürekli 174 kamu işçisi alımı yapacağı bildirildi. Trakya Üniversitesi’ne alımı yapılacak unvanlar ve hangi kadrodan kaç kişiye istihdam sağlanacağı aşağıda belirtildi.

image 40

GENEL ALIM ŞARTLARI

– 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak. 

– Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) internet sitesinde belirtilen yaş şartlarını taşıyor olmak. 

– Türk Ceza Kanunun 53.’ncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına yada affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 

– Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak ve özel kanunlarda yer alan şartları taşımak. 

– Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). 

– Kamu kurum ve kuruluşları kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak. 

– Adayların, talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olması. 

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir. 

– Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR 

Koruma ve Güvenlik Hizmetleri (Güvenlik Görevlisi) 

1- İşin niteliği ve çalışma ortamı dikkate alınarak asgari sağlık koşullarını taşıyıp taşımadığına ilişkin Sağlık Kurulu Raporları istenecektir. Şartları taşımayanların tespiti halinde göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır 

2- Tartılma ve ölçülme: Kadın adayların en az 1.65 Erkek adayların en az 1.70 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak ve 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olmak. 

3- Herhangi bir önlisans veya lisans programlarından mezun olmak, 5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini (Silahlı/Silahsız) başarı ile tamamlamış olmak ve geçerli bir Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak 

4- 24 saat vardiyalı ve nöbet usulü çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak 

Temizlik Hizmetleri (Temizlik Görevlisi) 

1- İşin niteliği ve çalışma ortamı dikkate alınarak asgari sağlık koşullarını taşıyıp taşımadığına ilişkin Sağlık Kurulu Raporları istenecektir. Şartları taşımayanların tespiti halinde göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır. 

2- En az İlköğretim mezunu olmak. 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olmak. 

3- 24 saat vardiyalı ve nöbet usulü çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak 

Hasta Bakım ve Temizliği Hizmetleri (Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı) 

1- İşin niteliği ve çalışma ortamı dikkate alınarak asgari sağlık koşullarını taşıyıp taşımadığına ilişkin Sağlık Kurulu Raporları istenecektir. Şartları taşımayanların tespiti halinde göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır. 

2- Ortaöğretim Kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakım, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak ve 18 yaşını tamamlamış olmak. 

3- 24 saat vardiyalı ve nöbet usulü çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak

BAŞVURU TARİHİ: 26 HAZİRAN 2020- 30 HAZİRAN 2020

BAŞVURU ADRESİ: Talebe ilişkin Genel ve Özel hususları içeren duyuru metnine www.iskur.gov.tr internet adresinden ulaşılabilir. 

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten İtibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

Trakya Üniversitesi Kılavuzu 

KamuPersoneliAlimi.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

 Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP