DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kamu Personel Alımlarında! 35 Yaş Şartı Kaldırılsın? 1 Milyon İmza Kampanyası

Kamu Personel Alımlarında! 35 Yaş Şartı Kaldırılsın? 1 Milyon İmza Kampanyası

Emeklilik yaşının 60-65 yaş olduğu ülkemizde Kamu Kurum Kuruluşlarında kamuda personel olarak çalışmak isteyen vatandaşlar 35 yaş şartı engeline takılmaktadır. Milyonlarca insanın mağduriyetine Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanlığı, Hükümet ve Muhalefet partilerinden bu işe çözüm bulunması…

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:10
Kamu Personel Alımlarında! 35 Yaş Şartı Kaldırılsın? 1 Milyon İmza Kampanyası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Hükümet ve Siyasi Partiler gönderilmek üzere 1 Milyon imza kampanyasıdır. Kamu kurum ve kuruluşları, Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlar, İŞKUR, Belediye Başkanlıkları, Üniversiteler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (SYDV) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Maliye ve Hazine Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıkları ile bağlı kurum ve kuruluşlarınında kamu personeli alımlarında 35 yaş şartının kaldırılması yönünde vatandaşların talebidir.

ÖSYM tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavlarında yaş engeline takılan 35 yaş şartı mağdurlarının yanı sıra İŞKUR üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarında görev almak isteyen sayıları milyonları bulan vatandaşların ADALET ve HAKKANİYET istedikleri bu sebeple 35 yaş şartının kaldırılarak iş imkanlarından faydalandırılmalarını istediklerine karşı imza kampanyasıdır.

Kamuda 35 yaş şartı mağdurları gün geçtikçe kanayan yara haline gelmiş durumda ve Devlet büyüklerinden bu sorunun bir an önce KANUNLAR ve YÖNETMELİKLERLE çözüm odaklı çalışma prensibiyle ele alınarak vatandaşların mağduriyetlerine son verilme çağrısıdır.

İmza kampanyası başta; Cumhurbaşkanlığına, TBMM Başkanlığına, Bakanlara, Hükümet Yetkililerine, Adalet ve Kalkınma Partisine, Cumhuriyet Halk Partisine, Milliyetçi Harekat Partisine, İyi Partiye, Saadet Partisine ve Milletvekillerine ulaştırılmak üzere 1 Milyon imza kampanyası başlatılmıştır.

1 Milyon imza kampanyasına destek vererek 1 milyon paylaşıma ulaşılması sizlerin habere yorum ve paylaşımlarıyla olacaktır.

KAMPANYA İÇİN http://chng.it/9pL2WBs86G İMZA VER…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP