DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kamu Kurumuna Sağlık Personeli Alımı Başladı

Kamu Kurumuna Sağlık Personeli Alımı Başladı

Kafkas Üniversitesi'ne sözleşmeli 106 sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:16
Kamu Kurumuna Sağlık Personeli Alımı Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kamu Kurumuna Sağlık Personeli Alımı Başladı

Kafkas Üniversitesi’ne sözleşmeli 106 sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı.

Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilanda, kuruma;

Hemşire, ebe, eczacı, röntgen teknisyeni, laborant, psikolog, paramedik, odyolog ve sağlık teknikeri alınacağı bildirilmişti.

Başvurular, 15 gün boyunca devam edecek. Başvuru sırasında gerekli belgeler ile diğer detaylara kurumun resmi sayfasından erişim sağlanabilir.

ÖZEL ŞARTLAR

1. 2018 yılı KPSS (B) grubu puanı esas alınacaktır.

2. Adaylardan KPSS’den 60 (altmış) ve üzeri puan alanların başvurusu kabul edilecektir.

3. Başvuracak adayların durumunun;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması

4. Aranılan nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak

5. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak

6. Başvuru yapacak adayların son 1 yılda (istifa tarihinden itibaren) herhangi bir kurumda sözleşmeli personel (657 4/B) statüsünde çalışmamış olmaları gerekir

GENEL ŞARTLAR

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

2. Taksirli Suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak

3. Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak

4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak

5. 657 sayılı Kanununun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engeli bulunmamak

6. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

7. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

8. Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

9. 2018 KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93, lise mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

10. KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanıp göreve başlatılacak olanlar, istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır.

11. Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır.

12. Eczacı pozisyonuna müracaat eden adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’un 2. 3 ve 4’üncü maddelerinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP