DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kamu Kurumuna Kadrolu Personel Alınacak

Kamu Kurumuna Kadrolu Personel Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu personel alım ilanı sayfası üzerinden Eskişehir Teknik Üniversitesi kadrolu personel alım ilanı yayımlandı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:16
Kamu Kurumuna Kadrolu Personel Alınacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kamu Kurumuna Kadrolu Personel Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu personel alım ilanı sayfası üzerinden Eskişehir Teknik Üniversitesi kadrolu personel alım ilanı yayımlandı.

ÖZEL ŞARTLAR

1. Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞ-KUR) ilan edilen işgücü taleplerinde yayımlanan son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümden mezun olmaları ve istenilen belgelere sahip olmaları gerekmektedir.

2. 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak, ve Valiliklerce verilen “Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi” kimlik kartına sahip olmak,

3. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

4. Başvuru yapan adaylardan erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak ve bu şartı taşıyan adayların ise boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakam ile kilosu arasında fark 10’dan fazla, 10’dan az olmaması gerekmektedir.

5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

6. Talepler Eskişehir il geneli düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibariyle bu adreste ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir.

7. Adayların vardiyalı ve dönüşümlü çalışma düzenine engel durumu olmamak.

BAŞVURU VE KURA İŞLEMLERİ

1. Başvuru niteliklerini sağlayan adaylar Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) internet sitesinden online olarak veya Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen başvuru yapabilir.

2. İlgili Yönetmelik gereğince İş-Kur tarafından Üniversitemize bildirilen başvurular arasından ilan edilen her iş kolu sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve 4 (dört) katı kadar yedek aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

3. Kura Çekimi 11/08/2020 Salı günü günü saat: 10.00’da Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

4. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebileceklerdir.

5. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

1. Noter kura çekiliş sonucu belirlenen asil ve yedek adaylar aranan şartları taşıdıklarını belgeleyen evrakı Eskişehir Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen teslim etmeleri istenecektir. İstenilen belgeler ve teslim tarihine ilişkin duyuru Eskişehir Teknik Üniversitesi internet sitesi (www.eskişehir.edu.tr) duyurular bölümünden ilan edilecektir. Belirtilen süre içerisinde istenilen belgelerin tamamını teslim etmeyen adaylar Sözlü Sınava alınmayacaktır.

2. Kura Çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar Sözlü Sınava alınacaktır.

3. Sözlü Sınav, adayların iş kolu alanına ilişkin bilgi ve becerilerini ölçmeye ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacaktır.

4. Sözlü sınavda tüm adaylar yüz tam puan üzerinden değerlendirilecek olup, Komisyon Başkanı ve üyelerinin ayrı ayrı vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması sonucu sözlü sınav puanı belirlenecektir.

5. Sözlü Sınav yarışma usulü olup, yüz üzerinden en fazla puan alanlar başarılı sayılacaktır.

6. Sözlü sınava katılmayan asıl aday yerine noter çekilişi sonucu belirlenen yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle Sözlü Sınava giriş için bildirim yapılacaktır.

7. Sözlü sınav puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

8. Sözlü sınavın tarihi, yeri ile sınav sonucuna ilişkin listeler ve diğer duyurular, Üniversitemiz internet adresinde (www.eskişehir.edu.tr) ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

9. Adaylar, sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren 3 (üç) iş günü içerisinde itiraz sebebini bildirir dilekçe ile ilgili Komisyon Başkanlığına itirazlarını yapabilecektir. Yapılan itirazlar 2 (iki) iş günü içerisinde karara bağlanarak itiraz sahibine yazılı olarak bildirilir. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar değerlendirilmeyecektir.

GENEL ŞARTLAR

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşından gün almamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ve kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

4. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5. 26/09/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

6. Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

7. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

8 Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

9. Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP