DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kamu Kurumları ve Özel Teşebbüs 52.827 Personel Alımı! Devam Ediyor

Kamu Kurumları ve Özel Teşebbüs 52.827 Personel Alımı! Devam Ediyor

Başvuru genel şartları ve özel şartlarının yanı sıra kamu kurumları ve özel teşebbüs ilan detaylarına ulaşabilirsiniz. Başvurulara ilkokul, ortaokul, lise, önlisans ve lisans mezunları yapabilmektedir.

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:46
Kamu Kurumları ve Özel Teşebbüs 52.827 Personel Alımı! Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayımlanan ilanlara göre kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra özel teşebbüsler personel alımı ilanı yayımlamıştır. Başvuruları devam eden kamu personeli alımlarının yanı sıra İŞKUR açık iş ilanlarında personel alımı arayışları sürmektedir. İş arayanlar için 2019 yılının son çeyreğinde ilanların sonuna gelindiğini bu sebeple kendinize uygun iş ilanlarını inceleyip iş başvurusunda bulunabilirsiniz. 52.827 kamu personeli alımı ve özel teşebbüslerde 100’ün üzerinde branşlarda çalışmak isteyen adaylar için aşağıda personel alımlarının detaylarını bulabileceksiniz.

BOR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ 21 DAİMİ PERSONEL ALIMI

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı yeni bir personel alım duyurusu yayımladı. Yayımlanan duyuruda BOREN, 10 farklı kadroda toplam 21 daimi personel alımı yapacağını duyurdu. Organik ve Polimer Sentezi ve Uygulamaları bölümüne 4 tane personel, Enerji Depolama Teknolojileri ve Süper iletkenlerin Geliştirilmesi bölümüne 3 tane personel, Tuz ve Tuz Kristallendirme Teknolojileri bölümüne 3 tane personel, Kompozit Malzeme Teknolojileri bölümüne 3 tane personel, PVD/CVD Yöntemleri ile Kaplama Teknolojileri bölümüne 2 tane personel alımı yapılacaktır.

Adaylar başvuru yaptıkları alanla ilgili en az 2 yıl deneyime sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca o alanla ilgili proje/tez çalışması yapmış veya yürütmüş olma şarı da yer almaktadır. Başvuruda bulunan adaylar Yükseköğretim kurumlarının; Mühendislik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Eczacılık bölümlerinin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olması gerekmektedir.

Alım ilanında yer alan şartlardan biri de dil şartıdır. ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)’nda İngilizce en az D seviyesinde başarı elde eden adaylar başvuruda bulunabileceklerdir. Başvurular enstitünün internet sitesinden başvuru formunu doldurup CV eklemek suretiyle yapılacaktır. Ayrıca duyuruda yer alan diğer bir bilgi ise bir aday yalnız bir alan için başvuru yapabilecek olmasıdır.

Yayınlanan haber detayı için tıklayınız.

ADALET BAKANLIĞI 700 İCRA MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI ALIMI

Yayımlanan ilana göre İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yarımcılığı Sınavı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 28 Aralık 2019 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak. Sınav saat 10:15’te başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Sınava başvuranların başarılı olduktan sonra atanmaları için şartlar bulunmaktadır.

Adayların taşımaları gereken şartı İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 3 üncü maddesi açıkça ifade etmektedir. şartın en temeli Türk vatandaşı olma iken Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olma şartı da yaş kriteri için çok önemlidir. Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olma şartı ise adaylarda aranan öğrenim şartıdır.

İlginizi Çekebilir:  Sakarya Üniversitesi Kadrolu İşçi Alımı

Sınav başvuru tarihlerinin de açıklandığı duyuruda 7-14 Kasım 2019 tarihleri arasında ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya ÖSYM’nin internet adresinden başvuruda bulunulabilecektir. Duyuruda 7-14 Kasım tarihlerini kaçıran adaylar için geç başvuru tarihi de açıklandı. Duyuruya göre sınava geç başvuru günü 27 Kasım 2019’dur.

Adalet Bakanlığı 700 icra Müdür ve Yardımcısı alımı ilanı için tıklayın.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ 114 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI

Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimliğinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre istihdam edilmek üzere 2018 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere toplam 37 adet Sözleşmeli Personel alınacağını duyurdu. Alımı yapılacak personellerden Eczacı kadrosuna başvurmak için KPSS şartı bulunmamaktadır.

Gazi Üniversitesi 114 sürekli işçi alımı ilan detayı için tıklayınız.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 8 BİLİŞİM PERSONELİ ALIMI

Alım ilanında genel şartlara bakıldığında herhangi bir üniversiteden bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olma şartı bulunmaktadır. En lisans mezunu adayların alınacağı ilanda bu programlardan mezun olmayanların başvurusu değerlendirilmeyecektir.

Alımı yapılacak 8 personelden 3 tanesi Kıdemli .NET Uygulama Geliştirme Uzmanı olarak istihdam edilecek. Tam zamanlı olarak istihdam edilecek kadroda dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olunması olmazsa olmaz şartlardan biridir.

İçişleri Bakanlığı’nın alım ilanına başvuru yapacak adaylar Bakanlığın internet sitelerinde yer alan 2019 Yılı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru formu’na, E-devlet şifresi ile giriş yapıp ulaşabilecektir. Başvuru tarihlerinin 16-30 Ekim 2019 olduğu ilanda başvurular elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İçişleri Bakanlığı 8 Bilişim personel alımı ilan detayı için tıklayın.

KÜLTÜR BAKANLIĞI 81 ŞEHİRDE 925 KAMU PERSONELİ ALIMI

İŞKUR tarafından yayınlanan güncel iş ilanlarına göre 81 şehir’de 925 kütüphaneci ve koruma güvenlik görevlisi kamu personeli alımı gerçekleştirilecektir. Alım unvanları 785 kütüphaneci olarak gerçekleştirilecek olup 140 kişi ise güvenlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar kadrolu olarak istihdam edilecektir.

Adaylar, kamu hizmetinin görülmesini temin amacıyla ihtiyaç duyulan illerde bulunan hizmet birimlerinde istihdam edileceğinden, iller arası nakil hakkı verilmeyecektir. Başvurular Türkiye İş Kurumu İŞKUR internet sitesinden 30 Eylül 2019 – 04 Ekim 2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Sakarya Üniversitesi Kadrolu İşçi Alımı

AİLE BAKANLIĞI SYDV 2 KAMU PERSONELİ ALIMI

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlükleri; Suşehri Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü ilçesinde ve Çerkeş Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlükğü de kendi ilçesinde istihdam edilmek üzere 2 tane kamu personeli alımı yapacaktır. Suşehri’nde istihdam edilecek personel sosyal yardım ve inceleme görevlisi iken Çerkeş ilçesindeki işçi sınıfında geçici personel olarak istihdam edilecektir.

İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar, SYDV alım ilanlarına başvuru sitesinden üye olup formu doldurarak başvuruda bulunabileceklerdir.

ÇALIŞMA BAKANLIĞI SYDV KPSS 60 PUANLA 4 KAMU PERSONELİ ALIMI

Son olarak yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre; Aile ve Çalışma Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı SYDV bünyesinde görevlendirmek üzere 2 farklı unvan için 4 kişilik personel istihdam edeceğini açıkladı. Alımların Muş Malazgirt SYDV’ye yapılacağı ilan edilirken; verilen unvan bilgilerine göre; 1 kişi olmak üzere Büro Görevlisi ve 3 kişilik kontenjan ile sınırlı olmak üzere de Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Alımların Muş Malazgirt SYDV’ye yapılacağı ilan edilirken; verilen unvan bilgilerine göre; 1 kişi olmak üzere Büro Görevlisi ve 3 kişilik kontenjan ile sınırlı olmak üzere de Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımı yapılacağı açıklanmıştır.

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ 35 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Necmettin Erbakan Üniversitesi personel alımı yapacak. Yayımlanan duyuruda Meram Tıp Fakültesi Hastanesi 15 tanesi hemşire, 5 tanesi sağlık teknikeri, 5 tanesi psikolog, 4 tanesi diyetisyen, 3 biyolog ve 3 tanede fizyoterapist olmak üzere toplam 35 personel alımı yapılacak. Alımı yapılan personellerin statüleri ise sözleşmeli olacak. İşte alımı yapılacak.

Yayımlanan duyuruda alımı yapılacak kadroların şartları da belli oldu. Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi hemşire olarak çalılmak isteyen personelin Yükseköğretim kurumlarının hemşirelik bölümü lisans mezunu olması gerekmektedir. Sağlık teknikeri olmak için ise Diyaliz bölümü ve Tıbbi laboratuvar teknikleri önlisans programından mezun olma, Psikolog olmak için Yükseköğretim kurumlarının psikoloji bölümü lisans mezunu olma şartı bulunmaktadır.

Üniversite Meram Tıp Fakültesi Hastanesi 35 sözleşmeli personel alımı tıklayınız.

ÇANAKKALE ÇAN BELEDİYESİ 5 İŞÇİ ALIMI

Çanakkale Çan Belediyesi kamoyuyla paylaştığı duyuruda daimi işçi almı yapacak. Toplam 5 işçi alan belediye işçilerden 3 tanesini beden işçisi 2 tanesini de temizlik personeli kadrosunda istihdam edecek. İşçilerin statüleri daimi olacak.
Yayımlanan ilanda alım şartlarına bakıldığında alım yapılacak kadroya başvurmak isteyen adayın Çanakkale il, ilçe, köy sınırları içerisinde olması isteniyor. Çoğu ilçe belediyesi alım yaparken ilçe sınırlarında ikamet etme şartı sunuyor. Çan Belediyesi’nin Çanakkale il sınırları içerisinde ikamet etme şartı koyması ilçe dışından da alımların olabileceği sinyalini veriyor.

İlginizi Çekebilir:  Sakarya Üniversitesi Kadrolu İşçi Alımı

Son başvuru tarihinin 02 Ekim 2019 olduğu ilanda şahsen başvurular belediyeye yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen 5 işçi belediyenin çeşitli birimlerinde görev alacak.

Çanakkale Çan Belediyesi 5 Daimi İşçi alımı detayı için tıklayın.

ÇORUM BELEDİYESİ 13 İŞÇİ ALIMI

Alımı yapılacak 13 geçici işçi için aranılan diğer şartlar ise 2 yıl Çorum’da ikamet etme şartıdır. İlçe belediyeleri alım yaparken genelde ilçe sınırları içerisinde ikamet şartı koyduğu için ilçe dışında o ilde yaşayan başka vatandaş başvuruda bulunamıyordu. Bunda da öyle bir şartın olmaması ilana başvuruları kolaylaştırmaktadır.

Boğazkale Belediyesi’nin yayımladığı ilanda görüşme ve mülakat yeri ise paylaşıldı. Buna göre 02.10.2019 tarihinde Çarşı Mahallesi Belediye Caddesi’nde saat  08.00-17.00 arasında başvuruda bulunulabilecektir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar adli sicil kaydı, ikametgah belgesi ve 2 adet fotoğraf getirmesi gerekmektedir.

Çorum Boğazkale Belediyesi 13 işçi alımı detayları için tıklayın.

İŞKUR AÇIK İŞ İLANLARI 51 BİN PERSONEL ALIMI

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan açık iş ilanlarında yayımlanmış olan ilanlarda 51 bin personel alımı yapılmaktadır. Alımlar 120’e yakın farklı unvanda alımlar gerçekleştirilecek olup başvurunuzu direk olarak yapabilirsiniz.
2019 yılının son aylarına yaklaşmışken İŞKUR üzerinden alımlar yapılmaya devam ediyor. Başvuruya açık olan ilanlar ile pek çok kişi iş imkanına kavuşabilir. Alım yapılacak olan kadro ve iller oldukça çeşitlidir. Bu şekilde toplam 5 bin 424 personel alınacaktır. Beden işçisi, temizlik görevlisi, satış danışmanı, dikiş uzmanı, garson, kasiyer, muhasebeci, güvenlik görevlisi, bulaşıkçı ve konfeksiyon işçisi pozisyonları en çok alım yapılacak olan yerlerdir. Her bir kadro için alım yapılan yerler, iş tanımı ve başvuru şartları gibi kritlerler ilanlarda belirtilmiştir. Bu yüzden her aday ilanı inceleyerek kendisine uygun işlere başvuru yapabilir.

46 farklı alanda 561 mühendis alınırken, 43 alanda 544 öğretmen alınmaktadır. bunun gibi pek çok pozisyon bulunmaktadır. Her bir aday kendi mesleğine ve eğitim durumuna uygun olan ilanlara başvuru yapabilir.

İşkur üzerinde açık olan ilanların sayısı 51 binden fazladır. Adayların bu kadar ilanın hepsini incelemesine gerek yoktur. Kendilerine uygun ilanı filtreleyebilirler. İşkur’a kaydolmanız halinde arama yaparak aradığınızı bulabilirsiniz. ‘açık iş ilanları ara’ sayfası üzerinden arama yapabilirsiniz. Pozisyon, meslek, nitelik, eğitim gibi kriterlerle aramanızı filtreleyebilirsiniz. Kendi profilinizdeki bilgileri tam olarak doldurarak da arama yapabilirsiniz.

İŞKUR açık iş ilanları 51 bin personel alımı için tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP