DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

JGK ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 298 Subay ve Astsubay Alımı

JGK ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 298 Subay ve Astsubay Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Bay ve Bayan 298 Subay ve Astsubay alımı yapacak. Başvurulara Lise mezunu veya Üniversite ara sınıftan adayların başvuruları kabul…

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
JGK ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 298 Subay ve Astsubay Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayınlanan iki farklı ilan ile bay bayan 298 astsubay ve subay alımı gerçekleşecek olup başvurular başlamıştır. Adaylar için 2 ilan kılavuzu sayfa sonuna eklenmiştir. İki ilanda adayların önceden eğitime tabi tutularak okul bitirmeleri isteniyor.

Her iki ilanda adayların liseyi bitirmiş olması veya diğer 1 ilanda ise ara sınıftan geçiş hakkı verilerek çıkılmıştır. Adayların hangi ilana başvuru yapacak ise o ilan içerikteki mezuniyet veya geçiş haklarını detaylı incelemeleri istenmektedir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi Üzerinden online olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Jandarma Genel Komutanlığı 220 öğrenci alımı için başvuru tarihi son 26 Temmuz 2019 olarak ilan edilmiştir.

Adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek olmak, lise veya dengi okullardan mezun olmuş olmak. Evli veya çocuklu olmamak, 1 Ocak 1998 ve sonrasında doğmuş olma, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu bulunması gerekiyor.

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf tabip subay, muvazzaf diş tabibi subay ve muvazzaf sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması maksadıyla 2019/2020 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM Yerleştirmesine göre Betpas Sağlık Bilimleri Üniversitesinde SBÜ Ankara İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı nam ve hesabına öğrenim görmek üzere öğrenci alınacaktır.

Muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 30 erkek öğrenci. Muvazzaf diş tabibi subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 4 erkek öğrenci. Muvazzaf sağlık astsubayı olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 30 erkek öğrenci temin edilecektir. Ayrıca muvazzaf tabip subay ihtiyacının süratle karşılanması maksadıyla; İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı nam hesabına öğrenim görmek üzere diğer tıp fakültelerinden özel öğrenci statüsünde SBÜ Gülhane Tıp Fakültesinin 2’nci sınıfına geçiş yapmak isteyen 5 erkek-kadın 3’üncü sınıfına geçiş yapmak isteyen 9 erkek-kadın öğrenci alımı yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir:  İSFALT İstanbul Asfalt Fabrikaları Personel Alımı

JGK 220 Subay alımı kılavuzu incelemek için tıklayınız.

Jandarma 78 subay ve astsubay alımı kılavuzu incelemek için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP