DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Jandarma KPSS 50 Puan İle Sivil Memur Alımı

Jandarma KPSS 50 Puan İle Sivil Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olması ve KPSS 50 puana sahip olması gerekmektedir. Adaylar için başvurular devam etmekte olup 26 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:57
Jandarma KPSS 50 Puan İle Sivil Memur Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Jandarma Genel Komutanlığı ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı memur alımında herhangi bir yaş şartı bulunmamaktadır, adayların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Kamu personeli alımı 12 İli kapsamaktadır.

Alımı yapacak iller ve unvanları; Ankara, Van, Tunceli, Diyarbakır, İzmir, Aydın, Çanakkale, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Mardin ve Şırnak olarak ilan edilmiştir. Alınacaklar uzman, mütercim, avukat, kimyager, memur, bayan kuaförü ve teknisyen olarak görevlendirilecektir.

Ön başvurular 26 Aralık 2018 tarihi saat:17.00’da sona erecektir. Başvuru yapacaklar için www.jandarma.gov.tr internet adresinden Personel /Öğrenci Alım Başvuruları ve Sonuçları kısmından başvuru yapılacaktır. internet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir.

2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak ve internette yayımlanan başvuru kılavuzunda unvanların Supertotobet karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak. Müracaat tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak. askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak. Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre Sivil Memur Adayı Olur ibareli sağlık raporu almış olmak. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu herhangi bir engel bulunmaması gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP