DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul 25 Şehir'de Personel Alımı

İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul 25 Şehir'de Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden yayınlanan İşbaşı Eğitim Programları kapsamında farklı meslek guruplarından 25 şehirde en az ilkokul mezunlarından istihdam edilmek üzere personel alımı yapılmakta...

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:12
İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul 25 Şehir'de Personel Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar kapsamında en az ilkokul mezunları arasından istihdam edilmek üzere 25 şehirde farklı unvanlarda personel alımı başvuruları devam etmektedir. İlgilenen adaylar için başvurular ve detaylar aşağıda verilmiştir.

İŞBAŞI EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar kapsamında (İşbaşı Eğitim Programları ile Mesleki Edindirme Kursları) alımları devam etmekte olup ilgilenen adaylar 6 ay süreyle kurslar verilerek hem çalışacak, hem meslek edinecekler ve İŞKUR üzerinden günlük harçlık alacaklardır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER

A) Kuruma kayıtlı işsiz olması,

B) 15 yaşını tamamlamış olması,

C) Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olması,

D) Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olması,

E) İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalananlar,

F) Emekli olunmaması,

G) Kamu haklarından mahrum bulunmaması,

H) Belirtilen şartları sağlayan ve kursa devam etmelerine engel durumları bulunmayan yükseköğretim ve açık öğretim öğrencileri de kurslara katılabilmektedirler.

İ) Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

İŞBAŞI EĞİTİMLERDE ALINACAK ÜCRETLER

A) Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 60 TL zaruri gider ödemesi,

B) Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 40 TL zaruri gider ödemesi,

C) İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 30 TL zaruri gider ödemesi,

İlginizi Çekebilir:  Sakarya Üniversitesi Kadrolu İşçi Alımı

D) İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan, akabinde sanayi sektöründe düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi yapılmaktadır.

E) Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi,

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programları çerçevesinde alımı yapılmakta olan kursiyerlere ait unvanlar, başvuru tarihleri ve şehirler aşağıda resimli olarak verilmiştir.

iYkur 1 4

iYkur 2 4

iYkur 3 3

iYkur 4 1

iYkur 5

Yakarıda resimde görülen İşbaşı Eğitim Programlarına İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden (esube.iskur.gov.tr ) adresinden başvurular yapılacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP