DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İŞKUR Üzerinden Daimi 32 Kamu Personeli Alımı! Devam Ediyor

İŞKUR Üzerinden Daimi 32 Kamu Personeli Alımı! Devam Ediyor

Üniversiteler tarafından istihdam edilmek üzere İŞKUR üzerinden başvuruları devam eden en az ilkokul mezunu adaylar arasından daimi 32 kamu personeli alımları devam etmektedir. İşte detaylar…

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:01
İŞKUR Üzerinden Daimi 32 Kamu Personeli Alımı! Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayınlanan ilanlar kapsamında İŞKUR üzerinden kamu personeli alımı yapan kurumlar İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde istihdam edilmek üzere daimi 32 kamu personeli alımı başvuruları devam etmektedir.

İŞKUR’da yayınlanan ilana göre Marmara Üniversitesinde 4 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılmaktadır. İlgili adaylar için unvanlar, başvuru tarihleri ve başvuru şartları aşağıda verilmiştir.

Başvuruda bulunacak adaylar memur olma genel şartlarını sağlamalıdır. Ayrıca mühendislik lisans mezunu olmaları gerekir. Bilgisayar, teknoloji, iktisat, matematik gibi bölümlerden mezun olanlar da başvuru yapabilecektir. Adaylardan pozisyonlarına göre 3 ya da 5 yıllık tecrübe aranmaktadır. Adaylardan özel şart olarak pek çok program ya da yazılımı bilmesi ya da bazı sertifikalara sahip olması aranır. Bu yüzden başvuru yapacak adaylar ilanı dikkatlice incelemelidir.

2018 KPSS P3 puanı ile son 5 yıl içinde yapılan YDS puanına sahip olmalıdır. Puan ibraz etmeyenler için KPSS puanı 70 ve YDS puanı 0 olarak hesaplamalar yapılır. KPSS puanının yüzde 70’i ile YDS puanının yüzde 30’u alınarak puanlar çıkarılacaktır. Adaylar bu puanların başarı sıralamasına göre sıralanacaktır.

Başvuru usulü ve esasları; Başvurular 22 Şubat 2020  tarihten itibaren 15 gün içinde alınacaktır. Başvurular gerekli belgelerin Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesine posta ile gönderilmesi suretiyle yapılacaktır. Alınacak adaylardan biri kıdemli yazılım geliştirme uzmanı olarak, diğer 3’ü ise yazılım geliştirme uzmanı olarak alınacaktır. Kontenjanın 10 katı kadar aday yazılo sınava alınır. Yani kontenjan 4 kişi olduğu için 40 kişi sınava alınacaktır. Yazılı sınav 20 Mart 2020 tarihinde yapılacaktır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava alınacağı ilan edilmiştir.

Cerrahpaşa Üniversitesi 28 İşçi alımı; Tük vatandaşı olması, 18 yaşını tamamlamış, belirli suçlardan hüküm giymemiş, SGK’dan aylık bağlanmamış, kamudan yasaklı olmayan adayların başvuruları kabul edilecektir. Başvuru yapacak adaylar lise mezunu olmalı ve 30 yaşını aşmamalıdır. 10 temizlik görevlisi alımı yapılacaktır. 18 kişi ise hasta ve yaşlı bakımı için alınacağı duyurulmuştur.

Çalışma adresleri İstanbul olduğu için adayların ikametgah yerleri de İstanbul ve ilçeleri olmalıdır. Alınan kişiler kamuda daimi ve tam zamanlı olarak işçi statüsünde istihdam edilecektir.

Başvuru Usulü; Başvurular ilan tarihinde başlayarak 24 Şubat’ta sona erecektir. İlan İşkur üzerinden de yayınlanmıştır. Başvurular İşkur aracılığıyla alınacaktır. Elektornik ortamda, şahsen il ilçe müdürlüklerine başvurarak ya da internet ortamında yapılacaktır. Alımlar kura yöntemi ile yapılacaktır. Kura 25 Şubat tarihinde çekilecektir. Kurada kontenjan kadar asil ve yedek aday belirlenir. Bu adaylar  mülakata alınacaktır. Mülakatta başarılı olan adaylar 60 gün içinde işe başlamalıdır. Söz konusu süreye uyulmazsa yedek aday çağrılacaktır.

Kurada ismi çıkan adaylar nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet vesikalık, adli sicil kaydı, mezuniyet belgesi, askerlik belgesi ile SGK’dan aylık almadığını gösterir belgeleri sunmalıdır. İ.Ç.Ü. 00005413138 iş ilan numarası ile 24 Şubat 2020 bitimine kadar başvuru yapılması gerekmektedir. 00005413128 iş ilan numarası ile yapacaklardır.

Marmara Üniversitesi ilan kılavuzu detayları neler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP