DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İŞKUR TYP Kura Sonuçları! Sonuç Ekranı

İŞKUR TYP Kura Sonuçları! Sonuç Ekranı

Türkiye İş Kurumu üzerinden Eylül ayı içerisinde TYP kapsamında 6.800 personel alımları sonuçlanmıştır. Türkiye İş Kurumu üzerinden kısa bir süre önce alınan 6.800 kişilik TYP başvuru sonuçları açıklandı. İŞKUR listeleri yayımlanmış olup haberimiz devamında bulabilirsiniz…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:45
İŞKUR TYP Kura Sonuçları! Sonuç Ekranı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İş Kurumu tarafından Eylül ayında yayımlanan ilanlara başvurular yapılmış olup kura başvuru listeleri açıklanmıştır. İŞKUR TYP kapsamında 6.800 personel alımı kura sonuçları listesi açıklanmış olup aşağıda verilmiştir.

Kuraya Kimler Kaldı?

İşkur tarafından yapılan toplum yararına program kapsamında 6 bin 800 kişi alınacaktı. Bu kapsamda başvurular alındı ve değerlendirildi. Eylül ayı içerisinde alınan başvurular Eylül sonuna kadar sonuçlandı ve işçilerin seçilmesi aşamasına geçildi. Kuraya kalan işçilerin listesi de belli oldu. İşçiler listelere İşkur üzerindeki listelerden ulaşabilecektir.

TYP kapsamında alınacak olan kişiler belediye, il milli eğitim gibi kurumlarda istihdam edilir. İşin süresine göre geçici olarak istihdam edileceklerdir.

Alınacak olan personeller çevre düzeni, kamusal altyapının yenilenmesi, okulların bakımı ve temizliği, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, ağaçlandırma, park düzeni, vadi ve dere ıslahı ile erozyon engelleme çalışmaları gibi alanlarda çalışacaktır. Bu alanlardan hangisinde ihtiyaç varsa işçiler de o alanda çalışacaktır.

İşçiler Nasıl Seçilecektir?

TYP kapsamında alınacak olan kişiler noter kurası, liste yöntemi ve yüzde 80 kura ve yüzde 20 liste yöntemiyle belirlenebilir. Her bir alım için yayınlanan ilan ile hangi yöntemin kullanılacağı belirlenmiştir. İşçilerin başvurduğu iller ve pozisyonlara göre bu 3 yöntemden biri uygulanmaktadır. Örneğin Elazığ il ve ilçe müdürlüklerine 672 işçi alımı için 24-25 Eylül’de kura çekilecektir. Kurada çıkan kişiler Ekim- Haziran döneminde 9 ay geçici olarak istihdam edilecektir. Bu ilimizde seçilen işçilerin belirlenmesi için kura yöntemi kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Alanya Belediyesi 20 Temizlik Personeli Alımı

İŞKUR TYP personel alım sonuç ekranı için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP