DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İŞKUR KPSS Şartsız 40 Bin Kamu İşçisi Alımı Yapıyor

İŞKUR KPSS Şartsız 40 Bin Kamu İşçisi Alımı Yapıyor

İŞKUR taşeron yasasının çıkmasının ardından 40 Bin kamu işçi alımı, kamu personeli alımı ve memur alımı yapıyor. Başvurular KPSS şartsız ilkokul, lise, önlisans veya lisans mezunu olması gerekmektedir.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
İŞKUR KPSS Şartsız 40 Bin Kamu İşçisi Alımı Yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İŞKUR tarafından taşeron sonrası yayınlanan ilanlar ile kamuya 40 bin kamu işçi alımı, memur alımı ve kamu personeli alımı yapılmaktadır. Personel ihtiyacı olan kurumların taşeron firmaları eleman alımı için İşkur üzerinden yapılmaktadır. Aşağıda Ankara, İzmir, İstanbul ve Bursa ilanlarını sunuyoruz. Başvurusu devam eden diğer ilanlara ulaşmak için aşağıda link adresi verilmiştir.

Çeşitli illerde ve çeşitli kurumlara yapılan işçi alımları İşkur ile yapılan ortak programlar sayesinde yapılmaktadır. Açılan ilanlara göre başvuru yapmak isteyen işçi adayları İşkur’a bireysel başvuru yaparak alınacak olan pozisyonlar için elemeye girmeye hak kazanmaktadırlar. Aranılan kriterlere göre yapılan başvurular arasından uygun olan adaylar kurumların yapacakları mülakatlara girmeye hak kazanırlar.

İşkur Üyeliği Neden Yapılmalı? İşkur’un internet sitesinden açacağınız üyelikler ile açılan ilanların son durumlarını takip edebilme şansınız olmaktadır. İş başvurusu yapabilmek için öncelikle İşkur internet sitesinden üyelik açmanız gerekmektedir. Açacağınız üyelikte kişisel bilgilerinizin yanı sıra iş deneyim gibi bilgileri de doldurarak personel alımı yapan kamu ya da özel kurumların açacakları ilanlara başvuru yapabileceksiniz. Aynı zamanda iş deneyimlerinize ve aradığınız işlere göre yapılan aramalarda da bulunabilir olacaksınız. İnternet üzerinden yapacağınız bu üyelik ile iş başvurusu yapabilmenize imkan sağlanırken diğer bir seçenek de İşkur İlçe Hizmet Merkezleri aracılığı ile İşkur kaydının yapılması olacaktır. Eğer internetten üyelik açma imkanınız yok ise ilçe hizmet merkezlerinden de bireysel başvuru yaparak kayıt oluşturabilirsiniz.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İşkur internet sitesi üzerinde verilen ilanlara başvuru üyelik işlemlerinin tamamlanması ile birlikte yapılabilecektir. İlanların takip edilebilmesi için bu üyeliklerin açık olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda İşkur’un da yönlendirmeleri ile alınacak olan bu personellerin iş başvurularını direkt olarak taşeron şirketlere yapmaları gerekmektedir. İlanlarda yapılacak olan işlerin detayları, kaç personel ihtiyacının olduğu ve istihdam edilecek bölgenin bilgileri verildiğinden bu ilanlar incelenerek bireysel olarak başvuruların yapılması gerekmektedir. Yapılan başvurular neticesinde alınacak olan pozisyonun gereklerine göre şirketler tarafından sözlü ya da yazılı mülakat yöntemleri neticesinde alımlar yapılacaktır. Sürekli olarak şirketler tarafından İşkur’a yapılan taleplere göre İşkur internet sitesinde bu ilanlar yayınlanmaktadır. Eğer siz de kendinize iş arıyorsanız bu ilanları takip etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  İSBAK İstanbul Bilişim Ve Akıllı Kent Teknolojileri Personel Alımı

Hangi Mesleklerde İşçi Alımı Yapılıyor? İşçi alımı yapılan meslekler değişiklik göstermektedir. Yaklaşık olarak 40 bin personel alımı için farklı şehirlerdeki farklı firmalar tarafından ilanlar verilmektedir. Verilen bu ilanlar incelendiğinde neredeyse bütün meslekler için işçi alımlarının yapıldığı görülecektir. İlanlar kontrol edildiğinde şu anda güncel olarak birçok ilde, birçok meslekte ilanların açılmış olduğu görülecektir.

Ankara İçin Verilen İlanlar;  Ankara ili için verilen ilanlar 5 ayrı şirket tarafından verilmiştir. Buna göre verilen ilanlar: Altın-Bel İnş. Mad. Turz. Dan. Tar. Teks. … LTD. ŞTİ 1 kişilik tecrübeli Sıcak Demir Ustası alımı yapılacaktır. 05/10/2018-31/12/2018 tarihleri arasında başvuruların yapılabileceği belirtilmiştir.

Bel-Pa Ankara Eğt. Sağl. Hizm. İnş. TİC. A.Ş. 4 kişilik çadır kurulumunda çalışacak bay engelli personel alımı yapılacaktır. 05/10/2018-31/12/2018 tarihleri arasında başvuruların yapılabileceği belirtilmiştir. Beltaş Belediye Trafik Hizmetleri; 2 kişilik vasıflı ya da vasıfsız beden işçisi alımı yapılacaktır. 03/07/2018-31/12/2018 tarihleri arasında başvuruların yapılabileceği belirtilmiştir.

TÜBİTAK Gebze/Kocaeli’nde çalıştırmak üzere 1 kişilik AR-GE Personeli (Araştırmacı) alımı yapılacaktır. 08/10/2018 ile 29/10/2018 tarihleri arasında başvuruların yapılabileceği belirtilmiştir.

TÜBİTAK AR-GE Personeli ve diğer birçok meslek grubunda çalışacak birçok personel alımı için ilan verilmiştir. İş arayanların mutlaka İşkur internet sitesi üzerinden verilen ilanları kontrol etmeleri ve uygun şartların sağlanması durumunda başvuru yapmaları gerekmektedir.

İstanbul İçin Verilen İlanlar; İstanbul personel alımı için verilen ilanlar incelendiğinde 14 farklı pozisyonlarda çalıştırmak üzere personel alımına ihtiyacı olduğu görülmektedir. Verilen bazı ilanlara bakacak olursak: KASDAŞ Kadıköy Belediyesi Muhtarlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılacak olan 6 personel için ilan verilmiştir. KASDAŞ, Fen İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Betsidney çalıştırılmak üzere farklı pozisyonlarda çalıştırılacak 27 personel ihtiyacı ve Özel Şoför, Özel Güvenlik Görevlisi pozisyonlarındaki açık ile ilgili de ilan vermiştir. Firma göndermiş olduğu eleman başvuru formunun doldurularak mail iletilmesini istemektedir.

İlginizi Çekebilir:  İSBAK İstanbul Bilişim Ve Akıllı Kent Teknolojileri Personel Alımı

Maltepe Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. 1 kişilik engelli Büro Memuru alımı için ilan verilmiştir. Aynı şirket 1 kişilik Zihinsel Engelliler Öğretmeni ve 1 kişilik Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Alan Mezunu / Meslek Elemanı ve farklı öğretmenlik pozisyonunda yapılacak alım ile ilgili ilan vermiştir.

MATAŞ 1 kişilik Büro Personeli, 2 kişilik Engelli Büro Personeli ve 2 kişilik Engelli Temizlik Personeli pozisyonunda çalıştırılacak eleman ile ilgili ilan verilmiştir. Yine aynı şirketin verdiği diğer ilanda ise 3 kişilik Pratisyen Hekim mesleğinde istihdam edilecek elaman alımı yapılacağı belirtilmiştir.

Pendik Belediyesi Personel A.Ş. Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı olan silahlı ve silahsız güvenlik görevlilerinin alınacağına dair ilan verilmiştir.

Bursa İçin Verilen İlanlar; İşkur internet sitesinde Bursa personel alımı için verilen ilanlar incelenecek olursa 1 adet ilanın verilmiş olduğu görülecektir. Bursa için verilen ilan incelenecek olursa: BURFAŞ 1 kişilik Fırın Ustası / Unlu Mamülleri mesleğinde istihdam edilmesi üzere ilan verildiği görülmektedir.

İzmir İçin Verilen İlanlar; İzmir’de çalıştırılmak üzere eleman ihtiyacı olan firmalar diğer şirketlerde olduğu gibi İşkur internet sitesi üzerinden ilan yayınlanabilmesi için talepte bulunulmuştur. Buna göre verilen ilanlar incelendiğinde 10 adet ilan verilmiş olduğu görülmektedir. İlanların detayları incelenecek olursa: İzmir Biyotıp Genom Merkezi AR-GE faaliyetlerinde değerlendirilmek üzere Teknik ya da Uzman Personel mesleğinde ve engelli kadrosunda 1 kişinin alınacağına dair ilan verilmiştir. Aynı şirket tarafından yayınlanan diğer bir ilanda ise Kalite Kontrol Sorumlusu olarak çalıştırılacak 1 kişinin istihdam edileceğine dair ilan verilmiştir. İlk başvurunun internet üzerinden yapılması talep edilirken yapılacak olan inceleme sonucunda uygun görülen adaylar içerisinden mülakat yapılacağı belirtilmiştir.

İlginizi Çekebilir:  İSBAK İstanbul Bilişim Ve Akıllı Kent Teknolojileri Personel Alımı

İzmir Demokrasi Üniversitesi; Kantin ve Kafeteryalar İktisadi İşletmesinde istihdam etmek üzere Ön Muhasebe ve Stok Personeli olarak çalışabilecek SMMM mesleğinden 1 kişilik eleman alımı yapılacağına dair ilan verilmiştir.

İzelman; Verilen bu ilanda ise 121 kişilik Şoför (Yolcu Taşıma) mesleğinde yapılacak olan alım için ilan verilmiştir. 5 yıllık bu konuda deneyimli olan kişiler arasından alım yapılacağına dair verilen ilanın şartları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda E sınıfı ehliyet aranan diğer şartlar arasında yer almaktadır.

Siz de İzmir eleman alımı konusunda araştırma yapmak istiyorsanız İşkur internet sitesinde yayınlanan iş ilanlarını kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde aranan şartları sağlıyor olursanız siz de iş sahibi olabileceksiniz.

İşkur internet sitesinde verilen ilanlar kontrol edildiğinde devlet kurumları ile çalışan taşeron şirketlerin aradıkları yaklaşık olarak 40 bin personel alımı ile ilgili olarak ilanların verildiği görülebilecektir. Bu şekilde verilen ilanlar detaylıca incelenerek iş sahibi olmak isteyenlerin talepleri karşılanabilecektir. Aynı zamanda kurumların işçi ihtiyaçları karşılanabilmesi için de verilen bu ilanlar ile iş sahibi olmak isteyenlerin buluşturulabilmesi için kullanılan bu sistem oldukça olumlu sonuçlar vermektedir.

İŞKUR memur alımı, kamu işçi alımı ve kamu personeli alımı ilanına ulaşmak için tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP