DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İŞKUR Kamu ve Özel 8 Şehre 12 Büro İşçisi Alıyor

İŞKUR Kamu ve Özel 8 Şehre 12 Büro İşçisi Alıyor

Kamu ve özel firmalarda istihdam edilmek üzere İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar kapsamında 8 şehre 12 kamu işçisi büro personeli ile özel firmalarda görevlendirileceklerdir. İlgilenen adaylar için başvuru şartları ve detayları haberimizde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:12
İŞKUR Kamu ve Özel 8 Şehre 12 Büro İşçisi Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilanlara kapsamında kamu ve özel firmalarda 8 şehirde 12 büro işçisi alımı ilanı İŞKUR üzerinden yayımlanmıştır. İlgilenen adaylar için başvurular İŞKUR üzerinden başlamış olup şehirler aşağıda verilmiştir.

KAMU VE ÖZEL BÜRO İŞÇİ ALIM ŞEHİRLERİ

Büro işçisi alımı şehirleri; Adıyaman iş ilanları, Adana iş ilanları, Manisa iş ilanları, Kayseri iş ilanları, İstanbul iş ilanları, Mersin iş ilanları, Sivas iş ilanları, Antalya iş ilanları ve İstanbul Kocaeli iş ilanlarında 12 büro işçi alımı 8 şehirde yapılmaktadır.

BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLAR

– İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden (İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir). Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

– Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

– Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki engelli işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak kişilerin (EKPSS)’ye girmiş olmaları gereklidir. (EKPSS)’ye tabi engelli işçi ilanlarına başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçecektir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

– İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi öncelikli liste veya genel liste başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

– Adaylar (EKPSS)’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

– Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

– Sınav günü saati yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar; işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

– Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

İŞKUR RESMİ WEB SİTESİ ŞEHİR DAĞILIMLARI

kamu ve ozel buro iYcisi alYmY ilanlarY

Yukarıda resimde görüldüğü üzere başvurular başlamış olup Milli Eğitim Müdürlüğü başvurusu yarın sona ermektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP