DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İŞKUR İEP Kapsamında Günlük 77 TL Maaşla 730 Personel Alıyor

İŞKUR İEP Kapsamında Günlük 77 TL Maaşla 730 Personel Alıyor

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilana göre günlük 77 TL maaşla 730 personel alımı yapmaktadır. Alımlar farklı illerde olup en az 15 yaşından gün almış olanların başvuruları kabul edilmektedir. Tüm detaylar haberimizde…

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
İŞKUR İEP Kapsamında Günlük 77 TL Maaşla 730 Personel Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşsizlere olanak sağlayan Türkiye İş Kurumu iş başı eğitimler kapsamında 730 kişi personel alımı ilanı yayımlamıştır. İş başı eğitim programları çerçevesinde 15 yaşını doldurmuş olan herkes günlük 77 TL maaşla 730 kişi personel alınacaktır.

Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsizlere meslek edindirme, çalışma ortamı ve şartlarına uyum sağlaması açısından düzenlenen programdır. Ayrıca mesleki yeterliliklerini geliştirebilecek ve tecrübe sahibi edindirmektedir.
İşbaşı Eğitim Programlarından Yararlanma Şartları neler: Kuruma kayıtlı işsiz olması 15 yaşını tamamlamış olması, İşverenin bir veya ikinci derece kan bağı veya hanımı olmaması, Emekli olmaması, Programın başlama tarihinden önceki 3 aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmaması, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olması. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olması, Yukarıdaki şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilir. Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedir.

İEP Karşılanabilecek Giderler neler: Katılımcı zaruri gideri Günlük 77 TL öğrenciler için 58,27 işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 85 TL zaruri gider ödenecek. Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan bayanların bakmakla yükümlü oldukları 2 ve 5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği program süresince karşılanacak. İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri karşılanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

Başvuru yerleri zaman ve şartları neler: 81 ilde bulunan İŞKUR Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman online veya şahsen başvuru yaparak iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak programa dahil edilebilirsiniz.

İşbaşı Eğitim Programlarının Süresi ne zaman sona erer: İşbaşı Eğitim Programı bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay diğer sektörlerde ise 3 ay olarak uygulanmakta. Siber güvenlik bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağımızın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda düzenlenecek olan işbaşı eğitim programlarına katılan 18 veya 29 yaş arası gençler için işbaşı eğitim programlarının süresi en fazla 9 Betxlarge ay uygulanmaktadır. Programlar günde 5 ila 8 saat üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlamalar yapılmaktadır.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı başvurusunu tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP