DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İŞKUR 81 Şehir’e 3.500 Kamu Personel Alımı! Başvurular Başladı

İŞKUR 81 Şehir’e 3.500 Kamu Personel Alımı! Başvurular Başladı

Yayımlanan İŞKUR ilanlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuracağı 3.500 kamu personeli alımı ilanları yayımlanmıştır. Başvurular başlamış olup detaylarıyla haberimizde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:45
İŞKUR 81 Şehir’e 3.500 Kamu Personel Alımı! Başvurular Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler, MEB Okullar ve diğer kamu kurumlarında istihdam edilmek üzere yayımlanan ilanlara göre ilkokul, ortaokul, lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuracağı kamu personeli alımı ilanları başlamış olup 3.500 kamu’ya personel alınacaktır.

MEB TYP alımları 81 şehirde başvurular başlamış olup diğer kamu kurum ve kuruluşları’da TYP kapsamında kurumların ihtiyaçlarına göre İŞKUR TYP personeli alımı yaparak personel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. TYP alımlarının birçoğu okullara güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi olarak istihdam edilirken diğer kurumlara örneğin; Belediye Başkanlıklarına çevre temizliği ve park ve bahçe düzenleme ve işçi alımları olarak yapmaktadır.

Yayımlanan ilanlara göre adayların ikamet etmiş olduğu şehirlerde Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler ve MEB Okullarına TYP alımları yapılacağı ilan edilmiştir. Alınacak kamu personelleri güvenlik görevlisi, çevre temizliği ve park ve bahçe düzenlemesinde istihdam edilmek üzere 3.500 kişi alınacaktır.

İŞKUR TYP BAŞVURU ŞARTLARI

TYP kamu personel alımlarında 18 ila 45 yaş aralığında olması ve Sosyal Güvenlik Kurumundan her hangi bir şekilde emekli maaşı almıyor olması, ilgili adayların en az okur yazar olması gerekmektedir.
İŞKUR yayımlamış olduğu duyuruda 3.500 kamu personeli alımı bu hafta içerisinde 81 şehirde yapılacak olup bazı şehirlerde başlamıştır, bazı şehirlerde ise başlayacaktır. Adayların alımları takip etmeleri ve ilan tarihlerini kaçırmamamalır gerekmektedir.

Adayların başvuruları aşağıda TYP sayfası açıldığında uygulama alanına MEB güvenlik ve çevre temizliği vs. tıklayıp, yukarıda arama tuşuna basıldığı zaman otomotik olarak İl ve İlçeler gelecektir. Kendinize uygun olanını seçip başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İçişleri Bakanlığı 3546 Mühendis, İşçi Ve Personel Alımı

İŞKUR TYP personel alım başvurusu için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP