DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi 5 Memur Alımı! Başvuru Başladı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi 5 Memur Alımı! Başvuru Başladı

İçişleri Bakanlığı uhdesinde bulunan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 Memur alımı başvuruları başladı. İlgili adaylar için ilan kılavuzu ve detaylar haberimizde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:01
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi 5 Memur Alımı! Başvuru Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere mürtecim alımı yapılacağı İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulmuştur. Alınacak mürtecim kamu personeli 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 4 üncü maddesinin B fıkrasına göre sözleşmeli personel olarak istihdam edileceklerdir.

Başvurular Göç İdaresi Genel Müdürlük internet sitesinde yer alan İş Talep Formu ile 24 Şubat 2020 ile 28 Şubat 2020 tarihleri arasında Genel Müdürlüğe yapılacaktır. İş Talep Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgisayar ile doldurularak aday tarafından imzalandıktan sonra ilanda belirtilen diğer belgelerle birlikte Genel Müdürlüğün “Çamlıca Mahallesi 122. Sokak No:4 Yenimahalle/ANKARA” adresine elden veya posta yoluyla son başvuru tarihi mesai bitimine kadar teslim edilmesi veya zorunludur.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren İngiliz, Amerikan Dili/Dil Bilimi Eğitimi/Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık veya Çeviribilim Bölümlerinden veya Eğitim Fakültelerinin İngilizce Bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Başvuru tarihinin son günü itibarıyla beş yıl içerisinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) (A) düzeyinde puana veya başvuru tarihinin son günü itibarıyla iki yıl içerisinde alınan dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak, 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan KPSSP3 puan türünden en az 70 ve üzeri KPSS puanı almış olmak kaydıyla yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 5 (beş) katı adayın içerisinde bulunmak,

İlginizi Çekebilir:  Milas Belediyesi 17 Sürekli Şoför Ve İşçi Alımı

Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışanların, başvuruda bulundukları sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanının aynı olmaması, Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvuruda bulunmaları halinde, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

İçişleri Bakanlığı 5 memur alımı kılavuzu içerisinde tüm detaylar bulunmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP