DOLAR 15,4968 0.09%
EURO 16,1344 0.07%
ALTIN 901,750,01
BITCOIN 4697041,97%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Hazine Ve Maliye Bakanlığı 29 şehirde kamu personeli alımı

Hazine Ve Maliye Bakanlığı 29 şehirde kamu personeli alımı

Kamu personel alımı yapılması için açıklanmış olan bilgilerde Hazine Ve Maliye Bakanlığı 29 şehirde personel alımları gerçekleştirecek.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:31
Hazine Ve Maliye Bakanlığı 29 şehirde kamu personeli alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hazine Ve Maliye Bakanlığı kamu personel alımı için iş başvurusu yapmak isteyenlerin sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1987 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir).

Hazine Ve Maliye Bakanlığı avukat ve memur alımı başvuru şartları

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında görev yapmaktayken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adaylar için, 1 (bir) yıllık bekleme süresini doldurmuş olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve Lisans mezunları için KPSS-P3 türünden en az 70 puan, Önlisans mezunları için KPSS-P93 türünden en az 70 puan ve Ortaöğretim mezunları için KPSS-P94 türünden en az 70 puan, almış olmak ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

Başvuruyu süresi içerisinde yapmış olmak ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Avukatlık alımı için başvuru yapacakların Hukuk Fakültesi mezunu olmaları,  Avukatlık ruhsatına sahip olmaları ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Büro personelialımı için Maliye; Muhasebe; Bilgisayar Destekli Muhasebe; Bilgisayarlı Muhasebe; Muhasebe ve Vergi Uygulamaları; Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama; Finans ve Muhasebe; İşletme-Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

Hazine bakanlığı alımları için başvuru bilgileri

Son başvuru tarihi 21.01.2022 olarak bildirildi.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Belediyesi Sosyal Hizmet Destek Elemanı Alımı

Başvurular aşağıda bulunan link üstünden e devlet şifresi ile giriş yapılarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru için tıklayınız

Başvuru kılavuzu için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP