DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Enerji Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Enerji Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Memur alımı yapılması için kamu personeli alımı iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere 20 adet uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:42
Enerji Bakanlığı Memur Alımı Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enerji Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Memur alımı yapılması için kamu personeli alımı iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere 20 adet uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı alımı ilanı 1 Şubat 2021 günü başlayacak ve 12 Şubat 2021 ‘de sona erecektir.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın www.enerji.gov.tr sitesinde yer almakta olan başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Form doldurduktan sonra istenen belgeler ile birlikte aşağıda ki adrese şahsen veya posta olu ile başvurmaları gerekiyor.

 ETKB Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Nasuh Akar Mahallesi Türk Ocağı Caddesi No:2 Bahçelievler/Çankaya/ANKARA

ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2019 veya 2020 KPSS 75 veya üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Aşağıda bulunan Youtube kanalımıza ait videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Resmi ilanın kılavuz linki aşağıdadır.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/719572/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/kamu-personel-alim-ve-sinavlari/enerji-ve-tabii-kaynaklar-bakanligi-20-personel-alacak

enerji2

enerji 3

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP