DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

En Az Lise Mezunu 1000 Mübaşir Alımı Yapılacak

En Az Lise Mezunu 1000 Mübaşir Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu olanlar arasından mübaşir alımı yapılması bekleniyor.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:36
En Az Lise Mezunu 1000 Mübaşir Alımı Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

En Az Lise Mezunu 1000 Mübaşir Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu olanlar arasından mübaşir alımı yapılması bekleniyor.

Adalet Bakanlığı yeni dönemde kamu personeli alımı ilanı gecikti. Eylül ve Ekim aylarında yayınlanması gereken memur alımı ilanları gecikti ve hala yayınlanmadı.

Kamu Personeli alımı ilanı ile ilgili olarak son dakika haberleri geldi ve Mübaşir alımı ilanın Ocak aylarında yayınlanacağı bildirildi.

2021 Ocak ayında 81 şehirde bulunan adliyelere kamu personeli alımı yapılması bekleniyor iken en çok alım İKM, daha sonra ise zabıt katibi ve daha sonra ise mübaşir kadrolarına yapılması beklenmekte.

MÜBAŞİR NEDİR?

Mübaşir memuru, Türkiye Cumhuriyeti devletinin mahkemelerinde görev yapmakta olan kişilerdir. Mübaşir memurları, Adalet Bakanlığınca taşra ve merkez teşkilatlarında istihdam edilmek üzere atanan yardımcı yargı personelidir.

MÜBAŞİR MAAŞI NE KADAR?

Mübaşir mesleğine yeni başlayan 13/3 derecesinde en az lise mezunu olan mübaşir maaşı 2020 yılında 4000 Lira civarındadır.

Mesleğe yeni başlamış olan 10/2 derecesinde olan önlisans mezunu bir mübaşir memuru maaşı 2020 yılında 4000 Lira civarındadır.

5 yıl deneyimli olan 10/2 derecesinde bulunan lise mezunu personel 4100 TL civarında ücret alır.

ALIM YAPILIĞI TAKDİRDE ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Mübaşir memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Mübaşir memuru Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Mübaşir memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Mübaşir memuru Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Mübaşir memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Mübaşir memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Mübaşir memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Mübaşir memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Mübaşir memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Mübaşir memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Mübaşir memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Mübaşir memuru alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 – Mübaşir memuru alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 – Mübaşir memuru alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP