DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyanet İşleri Türkiye Genelinde Personel Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Türkiye Genelinde Personel Alımı Yapacak

Güncel iş ilanları geneli içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ile birlikte Kur’an Kursu Öğreticisi alımı, müezzin alımı ve imam hatip alımı gerçekleştirecektir.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:50
Diyanet İşleri Türkiye Genelinde Personel Alımı Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet işleri başkanlığı personel alımı kapsamı ile birlikte kendi birimlerinde istihdam edilmek üzere Kuran Kursu Öğreticisi alımı ve müezzin alımı olmak üzere toplamda 7800 memur alımı yapacaktır.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI

•    Diyanet imam alımı kapsamında başvurular 08.11.2021 tarihinde başlayacak ve 22.11.2021 tarihinde son bulacaktır.

•    Kamu personel adaylarının aşağıda bulunan link üzerinden online olacak şekilde başvuru yapmaları gerekiyor.

https://dibbys.diyanet.gov.tr/ikys/sinav/kurumdisi/

DİYANET PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1.    Başvuru yapan kişilerin halen Başkanlığımız teşkilatında personel alımı yapılacak unvanlarda kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak, Türk vatandaşı olması ve yaptığı işte insiyatif alması gerekiyor.

2.    Diyanet personel alımı için başvuru yapanların Hafız olmak Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için kamusal haklardan mahrum olunmaması ve iletişim becerilerine sahip olmaları gerekmekte.

3.    Kamu ilanları için çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak, askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması ve günümüz eğitim yaklaşımlarına hakim olması gerekmekte.

4.    Güncel memur alımı için tüm vatandaşların KHK hükümlerine istinaden görevinden ihraç edilmiş ya da açığa alınmış olmamak, görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve 2020  yılı  KPSS  (B)  grubundan  lisans  mezunları  için  KPSSP124;  ön  lisans  mezunları  için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmak gerekmekte.

5.    Bütün başvuru sahiplerinin Diyanet işleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak, devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması ve idarenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda çalışmak gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP