DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyanet İşleri Başkanlığı 50 KPSS Puanı İle Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı 50 KPSS Puanı İle Personel Alımı

Kamu personeli alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan memur alımı ilanında Diyanet işleri başkanlığı kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS P3 50 puan şartı ile 40 adet Cami Rehberi Alımı yapacak.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:36
Diyanet İşleri Başkanlığı 50 KPSS Puanı İle Personel Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet İşleri Başkanlığı 50 KPSS Puanı İle Personel Alımı

Kamu personeli alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan memur alımı ilanında Diyanet işleri başkanlığı kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS  P3 50 puan şartı ile 40 adet Cami Rehberi Alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Cami Rehberi Alımı ilanı başvuru tarihi 30.12.2020 tarihinde başlayacak ve 13.01.2021 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin  sinav.diyanet.gov.tr internet sitesi üstünden başvrularını yapması gerekiyor.

Resmi ilanın kılavuz linki aşağıdadır.

https://insankaynaklari.diyanet.gov.tr/Detay/666/2020-y%C4%B1l%C4%B1-cami-rehberi-al%C4%B1m%C4%B1-s%C4%B1nav%C4%B1-duyurusu

rehber

rehber2

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmekiyor.

2 – Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 – Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 – Cami Rehberi Alımı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 – Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 – Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 – Cami Rehberi Alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 – Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 – Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 – Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Cami Rehberi Alımı ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Cami Rehberi Alımı ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Cami Rehberi Alımı ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Cami Rehberi Alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Cami Rehberi Alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP