DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Dicle Üniversitesi'ne Personel Alımı Yapılacak

Dicle Üniversitesi'ne Personel Alımı Yapılacak

Dicle Üniversitesi hemşire, sağlık teknikeri, tıbbi sekreter, eczacı, psikolog, röntgen teknisyeni, ebe gibi unvanlarda alım yapılacağı bildirilmiş, 242 kişilik alım için başvuru genel ve özel şartlarına resmi sayfadan erişilebileceği kaydedilmişti.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:16
Dicle Üniversitesi'ne Personel Alımı Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dicle Üniversitesi’ne Personel Alımı Yapılacak

Dicle Üniversitesi’ne lise, önlisans ve lisans mezunlarından sağlık personeli alımı yapılacak.

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, üniversiteye hemşire, sağlık teknikeri, tıbbi sekreter, eczacı, psikolog, röntgen teknisyeni, ebe gibi unvanlarda alım yapılacağı bildirilmiş, 242 kişilik alım için başvuru genel ve özel şartlarına resmi sayfadan erişilebileceği kaydedilmişti.

GENEL ŞARTLAR

1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile. Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu suçlarından mahkum olmamak.

Zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkum olmamak.

Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak

3- Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3), ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) ve Lise mezunları için 2018 KPSS- P94 sınavına girmiş olmak.

İlginizi Çekebilir:  KPSS Şartsız Kamu Belediye Kadrolu Ziraat Mühendisi Alımı

4- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

5- Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.

6- Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak

7- Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri feshedilecektir.

8- Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi tek taraflı fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.

9- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

10- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar

BAŞVURULARDA SONA GELİNİYOR

13 Temmuz’da başlayan başvuru işlemleri 23 Temmuz’da son bulacak. Resmi duyuruda başvuruların online yapılacağına yer verilirken, “Dicle Üniversitesinin http://pbs.dicle.edu.tr/ web adresindeki Online başvuru sistemine bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamda başvuru yapılacaktır.

Adayların şahsen veya posta yolu ile yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir.” denildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP