DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Devlet Tiyatroları 57 Kamu Personeli Alımı

Devlet Tiyatroları 57 Kamu Personeli Alımı

Resmi Gazete ile bugün yapılan ilan ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Şoför, Temizlik Görevlisi, Kaloriferci, Aşçı, Güvenlik Görevlisi, Yer Gösterici ünvanlı 57 kamu personeli alımı yapılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacak bu alımın şartları haberimizdedir.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
Devlet Tiyatroları 57 Kamu Personeli Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesine yapılan resmi ilan ile Türkiye nin birçok ilinde istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden sürekli kamu işçi alımı yapılacak. Alınacak kamu personelleri Şoför, Temizlikçi, Kaloriferci, Güvenlik Görevlisi, Aşçı, Yer Gösterici ünvanı ile çalışacaklar.

Bu Kamu Alımının İl Bazında Sayıları

Ankara iline 25 kamu personeli, İzmir iline 11 kişi, İstanbul iline 5 kişi, Bursa iline 4 kişi, Antalya ya 5 kişi, Konya 2 kişi, Adana 1 kişi, Diyarbakır 4 kişi olarak Piabet kamu personeli alımı yapılacak.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere alınacak olan personelden Kaloriferci kadroları için adayların önlisans düzeyindeki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olması,

 Aşçı kadrosu için ön lisans düzeyinde ki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olması,

 Yer Gösterici kadrosu için lisans düzeyinde ki 2018 KPSS P3 Puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olması,

Temizlik Elemanı kadroları için en az Lise ve dengi okul mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Hatları 4 Daimi Personel Alımı

Güvenlik Elemanı kadroları için en az Lise ve dengi okul mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

 Şoför (Yolcu Taşıma) kadroları için en az Lise ve dengi okul mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

 Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir. Adaylar, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 22 Temmuz 2019 ile 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

Kamu personeli alım ilanını incelemek için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP