DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı Yapılacak

Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı Yapılacak

Türkiye genelinde bulunmakta olan kamu hastanelerine personel alımı gerçekleştirilecektir. 18 bin sağlık personeli alımları için beklenen açıklama geldi.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:26
Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı Yapılacak

Türkiye genelinde bulunmakta olan kamu hastanelerine personel alımı gerçekleştirilecektir. 18 bin sağlık personeli alımları için beklenen açıklama geldi.

Sağlık Bakanlığı 18.000 kamu personeli alımları hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Öğrenilen bilgilere göre sağlık bakanlığının 18.000 personel alımlarının tek seferde yapılacağı ve alım için yapılan hazırlıkların tamamlandığı söylendi.

SAĞLIK BAKANI KOCA AÇIKLAMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenlemiş olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 şehirde bulunan devlet hastanelerine personel alımlarının 1-2 hafta içinde netleşeceğini söyledi.  

Bakan Koca,

Özellikle bu dönemlerde sağlık çalışanlarımız hastanelerde fedakarca mücadele ediyor. Bu dönemlerin yükünü nasıl omuzladığımızı ben çok iyi biliyorum. Yoğun bakım ünitesinde çalışmakta olan bir sağlık personeli, bu ortamlarda bir şekilde covid19 hastası olduğu bilinmekte olan hastalara saatlerce hizmet ettiğini, yeri ve zamanı geldiğinde damar yollarını açmak için saatlerce uğraştığını yorulduğunu mücadele içinde olduklarını, evlerine giderken çocuklarına sarılamaması çok zor. Bu dönemlerde empati yapılması gerekmektedir.

Türkiye genelinde açmak olduğumuz, yeni açtığımız hastaneler için çalışma yapmaktayız.

Bu çalışmalar 1-2 hafta içinde netleşmiş olacak. Devlet hastanelerine Personel alımı yapacağız.

Önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanlığı ve ÖSYM ‘nin personel alımı açıklaması yapması beklenmekte.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1 – Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı ilanına Başvuran bütün bay bayan adayların 657 sayılı Devlet Memuru Kanunlarının 48 nci maddelerinin A bendinde belirtilmiş olan aşağıda bulunan tüm ana genel şartlara sahip olmaları gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Sakarya Üniversitesi Kadrolu İşçi Alımı

2 – Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı ilanına Başvuracak olan tüm adayların Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

3 – Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı ilanına Tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

4 – Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı ilanına başvuran bütün bay bayan adayların kasten işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor.

5 – Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı ilanına başvuran adayların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

6 – Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı ilanına başvuran Tüm adayların Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

7 – Devlet Hastanelerine 18 Bin Personel Alımı ilanına başvuran Tüm adayların zimmet almaması, rüşvet yememsi, hırsızlık yapmamış olması, dolandırıcılık suçu işlememiş olması, sahtecilik ve görevi kötüye kullanma suçlarını işlememiş olması gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP