DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Derepazarı Belediyesine Personel Alımı

Derepazarı Belediyesine Personel Alımı

Rize'nin Derepazarı Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere personel alınacağı açıklandı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:15
Derepazarı Belediyesine Personel Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Derepazarı Belediyesine Personel Alımı

Rize’nin Derepazarı Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere personel alınacağı açıklandı.

Belediye personel alım ilanında, Derepazarı Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere;

Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS
Taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

SINAVIN YERİ, ZAMANI VE KONULARI:

Adaylar, Merkez Mahallesi Sadettin Kaynak Bulvarı No:39-2 Derepazarı RİZE adresinde bulunan Belediye Binası, Belediye Meclis Salonunda sözlü sınava alınacaktır.

Sınav yerinde bir değişiklik olması durumunda, sözlü sınav yeri ve sözlü sınav tarihi ve zamanı 04.09.2020 Cuma günü Belediyemiz www.derepazari.bel.tr  internet adresinde ve Belediyemiz ilan panosunda ilan edilecektir.  

Sözlü sınav aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi günü devam edilecektir.

Sözlü Sınav Konuları:

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları,

Kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ:

1. Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 26.08.2020 tarihinden 31.08.2020 tarihi saat 17.00’ye kadar (günlerinde 09.00 – 17.00 saatleri arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir.

İlginizi Çekebilir:  Sakarya Üniversitesi Kadrolu İşçi Alımı

2. Başvurular, Elektronik ortamda Belediyemiz www.derepazari.bel.tr internet adresinde Derepazarı Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’ne Şahsen veya (Derepazarı Belediye Başkanlığı Yazı işleri Müdürlüğü Merkez Mahallesi Sadettin Kaynak Bulvarı No:39/2 Derepazarı/RİZE) İadeli Taahhütlü posta yolu yapılacak olup, harici başvurular geçersiz sayılacaktır.

3. Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, Belediyemiz tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.  

4. Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan veya belediyemize ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

111163

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:

Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Kurumumuza ait www.derepazari.bel.tr internet adresinden temin edilecektir.   

1. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının Aslı veya Noter onaylı sureti, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

2. Diploma veya Mezuniyet Belgesi aslı veya Noter onaylı sureti veya E-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

3. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya Noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

4. KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı

5. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

6. Görevini devamlı olarak yapmaya engel herhangi bir durumu olmadığına dair beyanı,

7. 4 Adet Biyometrik Fotoğraf

8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti

9. Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe,

İlginizi Çekebilir:  İçişleri Bakanlığı 3546 Mühendis, İşçi Ve Personel Alımı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

1. İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSSP3) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

3. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ- BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERİN İLANI:
 
1. Belediyemiz tarafından adayların T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumu kontrol edilmek suretiyle KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü sınava çağrılacaktır.

2. Sınava çağrılacak son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylarda sınava çağrılacaktır.

3. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanını 04.09.2020 Cuma günü Belediyemiz www.derepazari.bel.tr  internet adresinde ve Belediyemiz ilan panosunda ilan edilecektir.

4. Başvurusu kabul edilip sınava çağrılan adaylar, kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu “Sınav Giriş Belgelerine” www.derepazari.bel.tr  internet adresinden erişebileceklerdir,

5. Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır,

SINAV DEĞERLENDİRME – SONUÇLARA İTİRAZ:

Sınavda Değerlendirme; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Mahalli İdareler ile ilgili temel mevzuat konularında 15’er puan, kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesinde ise 40 puan olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır.

İlginizi Çekebilir:  İçişleri Bakanlığı 3546 Mühendis, İşçi Ve Personel Alımı

Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 70 olması şarttır.  Adayların atamaya esas başarı puanı;

Belediye tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve Belediyemiz internet adresinde www.derepazari.bel.tr ilan edilecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP