DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından en az ilköğretim mezunlarından sözleşmeli er alımına ilişkin olarak duyuru yapmıştır. Başvuruları başlayan sözleşmeli er alımı kılavuzu ve şartları haberimizin detayında bulabilirsiniz…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:22
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayımlanan ilan ile Deniz Kuvvetleri komutanlığı personel temin sözleşmeli er alımı yapacaktır. En az ilkokul mezunları arasından yapılacağını ilan eden Komutanlık başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru adresi ve kılavuzu aşağıda verilmiştir.

Başvuruya en az ilköğretim ve dengi okul mezunu ayrıca yurtdışından da askerlik hizmetine başlamadan sözleşmeli erliğe kabul edilenlerin sevklerini ilgili kuvvet komutanlığını Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli er oluncaya kadar Milli Savunma Bakanlığı tarafından tehir Vevobahis edilirler.

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 2019 yılı sözleşmeli er teminini dikkat edilecek hususlar. 

Askerlik hizmetini tamamlamış olanlar ise e-devlet kapısı üzerinden terhis belgesini alarak başvuruda bulunabilirler. Ayrıca adaylar için eğitim bilgisini dikkatlice okumalarında fayda sağlayacaklardır.

Askerliğini yapmamış adaylar 01 ocak1994 ile 31 Aralık 1999 tarih itibariyle 20 yaşına girmiş 25 yaşını bitirmemiş olan adaylar başvuruları gerçekleştirilecektir.

Sözleşmeli er başvuruları kabul edilen adaylar istihdam edileceği komutanlıklarda 2 yıl onbaşı rütbesinde sonra ise çavuşluğa yükseltilmektedir. Ancak rütbe basamaklarında liyakat aranmakta olup birim komutanlığınca uygun olduğunda rütbe almaktadır.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er kılavuzu tıklayınız. Sözleşmeli er başvurusu için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP